Dziś II Ogólnopolski Festiwal Muzyki Ludowej „Złota Leszczyna” w Leszczynku

Już dziś, w sobotę 6 sierpnia w Leszczynku odbędzie się II Ogólnopolski Festiwal Muzyki Ludowej ,,Złota Leszczyna”. Zapowiada się wiele ludowych atrakcji – serdecznie zapraszamy!

Złota Leszczyna to festiwal ludzi, którzy kochają to co robią i którym nie jest obcy nasz folklor. Zebraliśmy w nim wszystko co bliskie naszym sercom i naszym korzeniom. Muzyka, śpiew a być może kiedyś taniec  i piękno prezentacji różnych regionów od morza do tatr, od wschodu do zachodu. W tym roku będziemy gościć aż 18 Zespołów.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:50 korowodem festiwalowym tj. prezentacją zespołów uczestniczących, następnie odbędzie się Msza Święta polowa, a od godziny 14 przesłuchania konkursowe. W programie przewidziano mnóstwo atrakcji, m.in. koncerty, pokazy rękodzieła, warsztaty, piknik ekologiczny ,,Czyste powietrze”, konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich ,,Na najlepszy wyrób cukierniczy”.

W przerwach swoje umiejętności zaprezentuje Dziecięco Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca ,,Leszczynki”. Festiwal zakończy potańcówka ludowa.

- R E K L A M A -

Patronat honorowy na wydarzeniem objęli:  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk, Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński, Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber, Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska, Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego.

Wydarzenie organizowane w ramach trwałości projektu pn ,,Rozwój gospodarki turystycznej w gminie Kutno poprzez wykorzystanie walorów przyrodniczych i dziedzictwa kulturowego” współfinansowanego przez Unie Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

*Organizator zastrzega możliwość zmian w programie.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: