reklama

Echa konferencji PiS-u pod siedzibą PO w Kutnie. Koalicja też zadaje dziesięć pytań

Ostatnia konferencja Prawa i Sprawiedliwości pod siedzibą Platformy Obywatelskiej nie przeszła bez echa. Do wtorkowych wydarzeń odnieśli się przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, którzy wysłali oświadczenie do kutnowskich redakcji.

- R E K L A M A -

Tak jak już informowaliśmy (Konferencja PiS-u pod siedzibą… PO. Mieli 10 pytań do Donalda Tuska) we wtorek pod siedzibą Platformy Obywatelskiej przy ul. Barlickiego w Kutnie odbył się briefing prasowy z udziałem lokalnych działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Z dziennikarzami spotkali się starosta kutnowski Daniel Kowalik, poseł Marek Matuszewski, wicestarosta kutnowski Magdalena KrupińskaKotulska, radni miejscy Bartosz Czechowski Robert Stępniewski.

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości mówili między innymi o ich zdaniem prorosyjskich działaniach poprzedniego rządu PO-PSL, na czele którego stał Donald Tusk. Poruszono między innymi sprawy związane z rezygnacją instalacji amerykańskiej tarczy antyrakietowej, umorzeniem Gazpromowi 1,2 mld złotych, blokowania Baltic Pipe kosztem Nord Stream czy likwidacji jednostek wojskowych na wschodzie Polski.

- R E K L A M A -

Do sprawy postanowili odnieść się działacze kutnowskiej Koalicji Obywatelskiej i w środę wysłali do kutnowskich redakcji oświadczenie. Zamieścili także wpis w mediach społecznościowych nawiązujący do „10 pytań do Donalda Tuska”.

– Zapraszamy Pana Daniela Kowalika – Starostę Kutnowskiego oraz pana przyjaciół z PiS Wicestarostę Magdalenę Krupińską-Kotulską, Marka Matuszewskiego do odpowiedzi na pytania, które trapią mieszkańców Powiatu Kutnowskiego, a nie tak cichaczem pod naszym biurem poselskim we wtorek robić słabą propagandę partyjną. Jeśli na to państwo mieli czas i na wiele innych działań, to prosimy o odpowiedzi na nasze pytania – napisali w mailu do kutnowskich redakcji działacze Koalicji Obywatelskiej.

- R E K L A M A -

Oto pytania, jakie w kierunku Prawa i Sprawiedliwości kieruje kutnowska Platforma Obywatelska (pisownia oryginalna):

1. Dlaczego w Polsce jest największa drożyzna a inflacja sięga blisko 17 % i jest dwa razy wyższa od średniej unijnej?

2. Dlaczego Minister Czarnek wasz Kolega Partyjny przeznacza gigantyczne miliony na zakup ekskluzywnej willi dla swoich kolegów partyjnych zamiast przeznaczyć pieniądze na cele edukacyjne dla naszych dzieci i podwyżki pensji dla nauczycieli ?

3. Proszę wytłumaczyć mieszkańcom dlaczego Orlen łupi Polaków na stacjach benzynowych podczas gdy baryłka ropy jest tańsza niż przed wybuchem wojny na Ukrainie?

4. Dlaczego PiS nie objął mieszkańców spółdzielni mieszkaniowych tym samym wsparciem jak odbiorców którzy posiadają własne piece gazowe, co powoduje koleje drastyczne podwyżki cen za ogrzewanie i ciepłą wodę ?

5. Dlaczego za rządów PiS brakuje podstawowych leków w aptekach?

6. Czy Zarząd Powiatu podjął już decyzję o powstaniu Centrum Usług Wspólnych dla szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kutnowski?

7. Czemu zatrudniono radnego na stanowisku zastępcy dyrektora i czy radny ten nie głosuje obecnie na sesjach tak samo jak PiS?

8. Dlaczego ceny biletów kolejowych podniesiono tak bardzo, że często taniej wychodzi lot samolotem?

9. Czy kutnowskim działaczom PiSu nie przeszkadza nepotyzm w gminie Łanięta oraz tworzenie stanowisk pod konkretne osoby?

10. Z jakiego powodu Zarząd Powiatu Kutnowskiego planuje wzięcie kredytu na 15.000.000 złotych w tym roku?

– Myślimy, że mieszkańcy Kutna z dużą uwagą będą czekać na Państwa odpowiedzi – dodają przedstawiciele kutnowskiej KO.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: