reklama

Ekologiczna akcja starostwa we Frankach. Wspólne sprzątanie i zawody wędkarskie [ZDJĘCIA]

Za nami proekologiczna akcja zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Kutnie. W weekend we Frankach w gminie Krośniewice odbyły się „Sprzątania Świata” oraz zawody wędkarskie. Nie brakowało atrakcji.

- R E K L A M A -

– Dla uczestników mieliśmy pyszne hot-dogi przygotowane przez firmę Animex, zapiekanki z Baru u Bogusi, gadżety, chipsy, cukierki i jabłka. To był bardzo udany i produktywny dzień – mówi Tomasz Walczewski, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

– Wydarzenie rozpoczęło się od wspólnego sprzątania lasu, równolegle trwały też zawody wędkarskie. Zebraliśmy kilkanaście worków śmieci – mówi Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

- R E K L A M A -

– Wspólnie z młodzieżą z DoMOStwa ruszyliśmy sprzątać las we Frankach. Cieszy mnie to, że zaangażowało się aż tyle młodzieży i dzieci w akcje – mówi Elżbieta Milczarska, Radna Rady Powiatu Kutnowskiego.

Firma Animex zorganizowała również dla uczestników wykłady oraz monitoring wody. Młodzież pobierała próbki, badała pH wody oraz uczyła się je odczytywać i poznawać właściwości pH.

- R E K L A M A -

W Frankach były również Wójt Gminy Dąbrowice Dorota Dąbrowska oraz Katarzyna Erdman, Burmistrz Krośniewic. Tomasz Marciniak, Radny Rady Powiatu Kutnowskiego po zakończeniu akcji „Sprzątania świata” zorganizował dla uczestników konkurs piłkarski na boisku pneumatycznym wypożyczonym z firmy MPC. Były do wygrania nerki, torebki, piłki oraz portfele.

Zwycięzcy konkursu wędkarskiego otrzymali pamiątkowe puchary oraz medale, a każdy uczestnik pamiątkowy dyplom za udział.

Na zakończenie wręczono podziękowania dla: Animex Food, Bar u Bogusi, Kellogg’s, Zakład Usług Komunalnych, Nadleśnictwo Kutno z siedzibą w Chrośnie, Krośniewickie Towarzystwo Wędkarskie, Komisariat Policji w Krośniewicach oraz Państwowej Straży Pożarnej.

(Źródło: Starostwo Powiatowe w Kutnie)- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: