Robert Feliniak interweniuje ws. Matejki. „Plac zabaw nie spełnia żadnych kryteriów”

Po ostatnim spotkaniu z mieszkańcami ul. Matejki radny Robert Feliniak skierował interpelację w sprawie sytuacji na osiedlu. O sprawie szerzej pisaliśmy tutaj: Wielkie nerwy na Matejki. Mieszkańcy są zbulwersowani osiedlową inwestycją

- R E K L A M A -

Mieszkańcy Matejki mieli sporo pretensji do radnego Feliniaka w sprawie m.in. otwarcia placu zabaw. Radny Porozumienia dla Kutna po spotkaniu z kutnianami postanowił napisać interpelację w sprawie sytuacji na osiedlu wybudowanym przez TBS.

W związku z wieloma negatywnymi opiniami w sprawie infrastruktury oraz zagospodarowania terenu przy ul. Matejki (nowe bloki) zwracam się z wnioskiem o pilne rozpatrzenie spraw, które wymieniam poniżej – napisał radny Feliniak w interpelacji skierowanej do prezydenta Burzyńskiego.

- R E K L A M A -

Wśród najważniejszych spraw radny poruszył między innymi to, że „plac zabaw nie spełnia żadnych kryteriów zarówno prawnych, jak i bezpieczeństwa” w związku z tym, że znajduje się zbyt blisko altanki śmietnikowej. Zdaniem Roberta Feliniaka należy zmienić lokalizację placu zabaw lub altanki śmietnikowej oraz doprowadzić plac zabaw do „bezpiecznego użytkowania”.

Uważam, że okoliczni mieszkańcy powinni być informowani przez TBS o planowanych inwestycjach i zmianach w zagospodarowaniu terenu między ul. Matejki a Siemiradzkiego – mówi R. Feliniak. – Mieszkańcy zwracają uwagę także na brak regularnego koszenia trawy zarówno na terenach miejskich, jak i TBS-u oraz na zanieczyszczoną i bardzo nierówną ulicę Matejki i Fałata. Ponadto brak jest zejścia prowadzącego do przystanku autobusowego znajdującego się od strony Siemiradzkiego i brakuje ławek przy blokach – wylicza Feliniak.

- R E K L A M A -

Jakie działania w związku z problemami mieszkańców Matejki podejmą władze miasta? O sprawie będziemy jeszcze informować.

AKTUALIZACJA:

Oświadczenie w tej sprawie os. Matejki przysłał do naszej redakcji radny Robert Feliniak. Oto jego pełna treść:

„Nie zgadzam się z zarzutami przedstawionymi przez Pana Tomasza Moruzgałę odnośnie braku mojej aktywności w interwencji w sprawie wniosków mieszkańców przed spotkaniem z mieszkańcami”

„Nieprawdziwa jest informacja, jakobym miał brać czynny udział w tzw. otwarciu placu zabaw. Otóż w chwili zdejmowania kłódki na furtce prowadzącej do placu zabaw oraz zdejmowania folii na urządzeniach znajdujących się na placu zabaw, czego dokonał Pan dyrektor Pałczyński z TBS, znajdowałem się na ulicy Matejki przy placu zabaw, lecz w tym nie uczestniczyłem. Moja obecność na ulicy Matejki nie była ustalana z TBS. Ustalenia odnośnie mojej obecności i udziału w tzw. otwarciu placu zabaw można potwierdzić w TBS”

„Ponadto oświadczam, ze zaraz po zdjęciu kłódki przez TBS podjąłem interwencję u prezydenta z Burzyńskiego, co również można potwierdzić. Byłem w kontakcie z mieszkańcami, którzy przekazali mi, że będą sami pisać pismo i będą chcieli się spotkać z prezydentem w tej sprawie. Na prośbę mieszkańców przesłałem do ich wiadomości podstawę prawną odnośnie budowy i lokalizacji placów zabaw oraz mapkę z podziałem działek”

„Nie miałem wpływu na kształt i wygląd placu zabaw, ponieważ jest to inwestycja TBS, a nie miasta. Nie byłem informowany o szczegółach inwestycji”

Robert Feliniak

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: