(FOTO) Nowe kamery monitoringu w Kutnie. Na tym osiedlu jeszcze ich nie było

Miejski monitoring w Kutnie powiększył się o dwie nowe kamery, które będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców. „Wielki Brat” pojawił się na osiedlu, gdzie wcześniej do tej pory nie sięgały jego oczy.

Miejski monitoring w Kutnie liczy obecnie około 30 kamer, które są zlokalizowane w centrum miasta m.in. na Placu Piłsudskiego, Królewskiej, Placu Wolności, Rynku Zduńskim, Barlickiego, Podrzecznej, Alejach ZHP czy Rejtana, Tarnowskiego. Kamery mają podgląd także na boiska wielofunkcyjne przy Szkołach Podstawowych nr 1, 2, 6 i 9 oraz przy ul. Troczewskiego. „Wielki Brat” patrzy również na Park Wiosny Ludów i Traugutta.

- R E K L A M A -

Są jednak rejony, na których do tej pory nie było żadnej kamery. Do tego grona należała jeszcze do niedawna ul. Graniczna. Teraz sytuacja zmieni się i teren będzie objęty miejskim monitoringiem.

Dwie nowoczesne kamery podłączone do monitoringu miejskiego pojawiły się na ul. Granicznej. Będą dbać o bezpieczeństwo osiedla i jego mieszkańców. Dziękuję zarządowi Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Kutnie za pomoc w realizacji tej inwestycji – komentuje radny Łukasz Walczak, który poinformował o sprawie w mediach społecznościowych.

- R E K L A M A -

Obraz z kamer na Granicznej obejmować będzie między innymi plac zabaw, parking, przystanek autobusowy, stację rowerów miejskich czy pobliski sklep spożywczy.

Częste interwencje policji na Granicznej

Na ul. Granicznej często dochodzi do interwencji policji – elewacje okolicznych bloków zostały oszpecone przez grafficiarzy, niejednokrotnie dochodzi tam także do zakłócenia porządku na klatkach schodowych czy przed blokami.

- R E K L A M A -

Niedawno pisaliśmy o jednej z interwencji dotyczącej mężczyzn pijących alkohol w miejscu publicznym – okazało się, że mieli przy sobie także narkotyki, a na miejscu interweniowały aż cztery patrole policji.

Zadysponowano tam patrol policji i mundurowi zastali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 23 lat. Jak się później okazało, obaj mieli przy sobie narkotyki w postaci marihuany i amfetaminy. Starszy z nich miał dodatkowo ponad promil alkoholu w organizmie – mówiła wówczas Panoramie podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Miejski monitoring składa się z ponad 30 kamer / fot. UM Kutno

Monitoring pomaga w walce z wandalami

Dzięki oku „Wielkiego Brata” kilka tygodni temu udało się zarejestrować wandali, którzy dewastowali park nad Ochnią. Nagranie w mediach społecznościowych zamieścił kutnowski magistrat.

Widać na nim, że grupa młodzieży wykazała się kompletnym brakiem wyobraźni. 8 marca w Parku Nad Ochnią nastolatkowie postanowili zdemolować stojący przy ławce kosz na śmieci. Najpierw przewrócili betonową konstrukcję na ziemię, a później zaczęli przepychać ją w kierunku koryta Ochni. Na nieszczęście wandali, ich zachowanie obserwowane było przez operatora monitoringu miejskiego.

Operator zgłosił sprawę do dyżurnego Straży Miejskiej. Natychmiast został wysłany tam patrol interwencyjny, który ujął nieletnich. Jak się okazało była to młodzież w wieku od 13 do 16 lat. Młodzi wandale zostali wylegitymowani – wyjaśnia Ryszard Wilanowski, komendant Straży Miejskiej w Kutnie.- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: