reklama
reklama
reklama
PanoramaKutna.plKulturaGmina Bedlno dziękuje za plony. Ruszyły dożynki w Szewcach Nadolnych

Gmina Bedlno dziękuje za plony. Ruszyły dożynki w Szewcach Nadolnych [ZDJĘCIA/WIDEO]

Gmina Bedlno rozpoczyna drugi dożynkowy weekend w powiecie kutnowskim. Dziś w Szewcach Nadolnych w trakcie Święta Plonów nie zabraknie między innymi znanych zespołów disco polo.

- R E K L A M A -

Dożynki gminno-parafialne Gminy Bedlno, które odbywają się w Szewcach Nadolnych, rozpoczęły się o 14:00 od mszy świętej polowej. Później nastąpiły tradycyjne uroczystości dożynkowe – z przekazaniem symbolicznego chleba na czele. Głos zabrali wójt gminy Bedlno Józef Ignaczewski, a także między innymi senator RP Przemysław Błaszczyk, poseł RP Tadeusz Woźniak, członkowie zarządu woj. łódzkiego Robert Baryła i Andrzej Górczyński z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi czy Elżbieta Milczarska i Marek Drabik, radni powiatowi.

Ponadto przez cały dzień w Szewcach Nadolnych będzie można skorzystać z bezpłatnych atrakcji dla dzieci. Nie brakuje też stoisk handlowych czy stoisk lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich, gdzie znajdują się przysmaki.

- R E K L A M A -

To jednak nie koniec atrakcji – o 18:00 na scenie pojawi się zespół Extazy, zaś o 19:00 wystąpi zespół Long&Junior. Od 20:00 do północy z kolei odbędzie się potańcówka z zespołem Gest.

Jutro kolejne dożynki w powiecie kutnowskim: w Łaniętach, Oporowie i Nowych Ostrowach. Podczas niedzielnych imprez wystąpią między innymi zespoły disco polo Avinion Dance czy Focus. Tutaj znajdziesz pełen program DOŻYNKI POWIAT KUTNOWSKI 2022.Nie przegap: