Gminy wypowiedziały umowę MZK. Z rozkładu zniknie wiele połączeń autobusowych

Od nowego roku z rozkładu Miejskiego Zakładu Komunikacji w Kutnie znikną połączenia z kilkunastoma miejscowościami w gminach Kutno i Strzelce. O sprawie i powodach takiej sytuacji poinformował dziś kutnowski magistrat.

- R E K L A M A -

Jak mówi Kamil Klimaszewski z biura prasowego UM Kutno, w ostatnich tygodniach pojawiło się wiele pytań ze strony mieszkańców, które dotyczyły połączeń autobusowych.

– W związku z wieloma pytaniami zadawanymi przez mieszkańców podkutnowskich miejscowości w sprawie likwidacji linii komunikacji miejskiej, łączących miasto z gminą Kutno oraz gminą Strzelce informujemy, że takie rozwiązania zostaną wprowadzone wyłącznie na życzenie wspomnianych gmin – komentuje Kamil Klimaszewski z biura prasowego Urzędu Miasta Kutno.

- R E K L A M A -

Jak podaje UM Kutno, zarówno gmina Kutno jak i gmina Strzelce przesłały do kutnowskiego magistratu wypowiedzenia obecnie obowiązujących porozumień w zakresie lokalnego transportu zbiorowego. Stosowne porozumienia podpisywane były w 2009 oraz 2010 roku i od tamtej pory nieprzerwanie pomagały w organizacji transportu dla mieszkańców.

– Obecne działania władz gmin Kutno i Strzelce dotkną zarówno pasażerów mieszkających na terenie wspomnianych gmin jak i mieszkańców Kutna, ponieważ od stycznia z rozkładów jazdy kutnowskiego Miejskiego Zakładu Komunikacji znikną kursy z Kutna do Strzegocina (linie 1 i 35), Wysokiej Wielkiej (linia nr 12), Byszewa (linia nr 13), Rykowa (linia nr 14), Głogowca (linia nr 31), Komadzyna (linia nr 36), Muchnowa (linia nr 37) – wylicza Kamil Klimaszewski.

- R E K L A M A -

O sprawie związanej z połączeniami autobusowymi w regionie będziemy jeszcze informować.

Poniżej pisma wypowiadające porozumienie przesłane do Urzędu Miasta Kutno:

(fot. UM Kutno)
(fot. UM Kutno)
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: