Huczne otwarcie wyremontowanej świetlicy w Klonowcu Wielkim! [ZDJĘCIA]

To kolejna ważna chwila dla gminy Łanięta. W sobotę nastąpiło uroczyste otwarcie wyremontowanej świetlicy wiejskiej w Klonowcu Wielkim.

- R E K L A M A -

Remont i rozbudowa świetlicy wiejskiej w Klonowcu Wielkim pochłonął ponad 1,6 mln złotych, z czego aż 90% kwoty do rządowe dofinansowanie z Polskiego Ładu. W ramach inwestycji wyremontowano świetlicę, dzięki czemu mieszkańcy będą mogli korzystać z przestronnej sali, zaplecza socjalnego, kuchni i łazienek. Wykonano także instalację fotowoltaiczną wraz z pompami ciepła powietrze-powietrze. Przy okazji powstał również plac zabaw, gdzie miło czas spędzić będą mogły okoliczne dzieci.

W Klonowcu Wielkim (podobnie jak wcześniej w Chruścinku przy otwarciu przebudowanych dróg) poza gospodarzem, czyli wójtem gminy Łanięta Tomaszem Szczęsnym pojawili się między innymi minister Marcin Przydacz – sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP i jednocześnie szef Biura Polityki Międzynarodowej, poseł Tadeusz Woźniak, senator Przemysław Błaszczyk, starosta kutnowski Daniel Kowalik, członek zarządu woj. łódzkiego Robert Baryła i Bartłomiej Józefowicz z Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego oraz sołtys sołectwa Chrosno Krzysztof Klat i przewodnicząca KGW w Klonowcu Wielkim Beata Maćczak. Wydarzenie poprowadziła Sylwia Stańdo, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Łaniętach.

- R E K L A M A -

Zanim dokonano uroczystego przecięcia wstęgi, głos zabrali zaproszeni goście. Parlamentarzyści i samorządowcy związani ze Zjednoczoną Prawicą podkreślali, że do małych samorządów (a Łanięta to jedna z najmniejszych gmin w woj. łódzkim) w ostatnich latach trafią miliony złotych na rozwój dróg czy świetlicy wiejskich, które sprzyjają lokalnej integracji.

Po przecięciu wstęgi obiekt poświęcił ksiądz Piotr Kalisiak, kustosz sanktuarium i proboszcz parafii św. Wojciecha w Głogowcu. Później wszyscy uczestnicy wydarzenia udali się do wnętrza wyremontowanej świetlicy, gdzie czekały pyszności przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Klonowcu Wielkim.

- R E K L A M A -

Także w sobotę w Chruścinku dokonano uroczystego otwarcia wyremontowanych dróg. Pisaliśmy o tym w tym miejscu: Wyremontowane drogi w gminie Łanięta. Samorządowcy i parlamentarzyści przecięli wstęgę


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: