Wyremontowane drogi w gminie Łanięta. Samorządowcy i parlamentarzyści przecięli wstęgę [ZDJĘCIA]

Dziś w miejscowości Chruścinek w gminie Łanięta dokonane uroczystego otwarcia przebudowanych dróg, które zostały dofinansowane z rządowych pieniędzy.

- R E K L A M A -

W Chruścinku poza gospodarzem, czyli wójtem gminy Łanięta Tomaszem Szczęsnym pojawili się między innymi minister Marcin Przydacz – sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP i jednocześnie szef Biura Polityki Międzynarodowej, poseł Tadeusz Woźniak, senator Przemysław Błaszczyk, starosta kutnowski Daniel Kowalik, członek zarządu woj. łódzkiego Robert Baryła i Bartłomiej Józefowicz z Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego.

W ostatnim czasie w gminie Łanięta przebudowane zostały drogi w kilku miejscowościach w tym właśnie w Chruścinku, gdzie dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi.

- R E K L A M A -

– W ostatnich latach wyremontowaliśmy drogi gminne we Franciszkowie, Anielinie, Zgodzie, Witoldowie i Chruścinku, gdzie obecnie się znajdujemy. To ponad 6 kilometrów dróg. Inwestycja kosztowała ponad 2 mln złotych, a udział gminy to jedynie 10%, reszta to dofinansowanie. Teraz przed nami kolejne przedsięwzięcia drogowe, na które otrzymaliśmy aż 1 mln złotych dofinansowania. Te ogromne inwestycje w tak małej gminie jak nasza są wielkim krokiem naprzód, a nie byłoby to możliwe bez rządowego wsparcia – mówił wójt gminy Łanięta Tomasz Szczęsny.

Przeczytaj też:

Z kolei Marcin Przydacz mówił o zrównoważonym rozwoju i podkreślał, że rząd wspiera mniejsze miejscowości i wsi, stąd dofinansowania między innymi dla gminy Łanięta.

- R E K L A M A -

– Gratuluję skuteczności w pozyskiwaniu środków rządowych. Bez dobrej jakości dróg rozwój naszych małych ojczyzn byłby oczywiście mocno ograniczony. Mając tę świadomość rząd Zjednoczonej Prawicy przy wsparciu prezydenta Dudy, przy dużej aktywności premiera Morawieckiego i parlamentarzystów, stara się łożyć na poprawę infrastruktury w tych nawet najmniejszych miejscowościach. Możecie się państwo dziwić, dlaczego dziś minister pracujący w Kancelarii Prezydenta przyjeżdża do małej miejscowości, do Chruścinka. Ano właśnie w ramach pewnego symbolu, aby pokazać, że przykładamy uwagę do każdej jednej miejscowości. Polska to nie tylko Warszawa, Kraków czy Łódź, ale także Chruścinek w gminie Łanięta – mówił Marcin Przydacz.

Zobacz zdjęcia:
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: