reklama

Ile zarejestrowano aut, ilu kierowców straciło prawo jazdy? Starostwo podało statystyki

Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Kutnie podsumował 2022 rok. Z opublikowanych przez Starostwo Powiatowe w Kutnie statystyk dowiedzieć możemy się między innymi ile zarejestrowano samochodów czy ilu kierowców straciło uprawienienia.

- R E K L A M A -

— Od grudnia 2018 r w celu sprawnej obsługi dla firm z terenu powiatu kutnowskiego zostało utworzone dodatkowe stanowisko w celu załatwienia sprawy bez konieczności oczekiwania w kolejce i blokowania tym samym indywidualnych klientów. Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Kutnie dysponuje również stanowiskiem dla osób niesłyszących, niepełnosprawnych, jak i kobiet w zaawansowanej ciąży — mówi Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

—W roku 2022 Ministerstwo Infrastruktury kontynuowało zakres i wprowadzenie tzw. pakietu deregulacyjnego, który w rzeczywistości wprowadził szereg ułatwień dla kierowców. Pakiet rozporządzeń z planowanym wejściem przepisów dotyczących możliwości zachowania dotychczasowego numeru rejestracyjnego nastąpił z dniem 31 stycznia 2022 r. tym samym zmniejszając koszty procesu rejestracyjnego, a z dniem 4 września 2022 zniesiono obowiązek posiadania i wydawania kart pojazdu a także nalepek kontrolnych — mówi Tomasz Walczewski, Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

- R E K L A M A -

— W roku 2022 wydano 20353 decyzji administracyjnych (w tym zarejestrowano 13347 pojazdów). Cofnięto uprawnienia do kierowania pojazdami 159 kierowcom (prawomocne wyroki sądu) i wydano 111 decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy. Wydano także 1627 decyzji o demontażu pojazdu (kasacja), gdzie w stosunku do roku 2021 było to 1410 — dodaje Bartosz Czechowski, Dyrektor Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Kutnie.

W roku 2022 wydano również 43 zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub przewożącym wartości pieniężne. Zostało także przeprowadzonych 12 kontroli kompleksowych ośrodków szkolenia kierowców. Z kontroli przeprowadzono protokoły. W 7 przypadkach zostały wydane zalecenia pokontrolne, które ośrodki szkolenia kierowców wykonały. Ponadto zostały przeprowadzone 4 kontrole doraźne ośrodków wpisanych do rejestru przez inny organ , których infrastruktura znajduję się na terenie powiatu Kutnowskiego. Skreślono z ewidencji jednego instruktora nauki jazdy.

- R E K L A M A -

(Źródło: Starostwo Powiatowe w Kutnie)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: