Ilu pasażerów jeździ autobusami w Kutnie? Ruszyło specjalne badanie

Wraz z nadejściem wiosny rozpoczęły się badania wielkości popytu na przejazdy kutnowską komunikacją miejską. Wykonuje je wyspecjalizowana firma Public Transport Consulting z Gdyni. Badania mają pomóc w dostosowaniu kursów do potrzeb mieszkańców oraz pokazać realną liczbę pasażerów korzystających z konkretnych linii autobusowych.

- R E K L A M A -

Specjalna obserwacja prowadzona jest we wszystkich kursach na liniach Miejskiego Zakładu Komunikacji sp. z o.o. w Kutnie – w dniach powszednich, soboty i niedziele.

Badania obejmują: liczbę pasażerów wysiadających, wsiadających i pozostających w pojeździe po ruszeniu z każdego przystanku oraz rzeczywisty czas przejazdu – przyjazdy i odjazdy z przystanków krańcowych oraz z węzłowych przystanków pośrednich. Firma z Gdyni obliczy średniomiesięczną liczbę pasażerów dla poszczególnych linii oraz średniomiesięczną liczbę pasażerów w przeliczeniu na kilometr dla każdej z linii.

– Po dokonanych obliczeniach ma zostać zrealizowana ekspercka ocena popytu na usługi kutnowskiej komunikacji miejskiej. Mają zostać również zaproponowane ewentualne zmiany w podaży usług kutnowskiej komunikacji miejskiej, obejmujące ustalenie oczekiwanej liczby wozokilometrów oraz pojazdów w ruchu i obsługujących ich kierowców, stanowiące wytyczne do ułożenia nowych rozkładów jazdy – mówi Kamil Klimaszewski z biura prasowego Urzędu Miasta Kutno.

- R E K L A M A -

Prace prowadzone przez przedstawicieli Public Transport Consulting potrwają do połowy czerwca. Firma z Gdyni przy tego typu zadaniach pracowała już w wielu miastach na terenie kraju m.in. w Gdańsku, Gdyni, Pile, Grudziądzu, Piotrkowie Trybunalskim, Pabianicach, Gorzowie Wielkopolskim, Inowrocławiu, Lublinie i wielu innych.

Źródło: UM Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: