reklama
reklama
reklama
reklama

„Jak to możliwe, że odpady zapłonęły?” Posłanka interweniuje w sprawie wysypiska na Majdanach

Nie trzeba było długo czekać na reakcje polityków w związku z groźnym pożarem składowiska odpadów, do jakiego doszło w weekend w Kutnie. Serię pytań do władz miasta i powiatu skierowała już Agnieszka Hanajczyk, posłanka Koalicji Obywatelskiej.

- R E K L A M A -

Posłanka z tematem płonącego i groźnego wysypiska dobrze zaznajomiła się w Zgierzu, skąd pochodzi. Jak mówi sytuacja równie poważna jest w Kutnie, gdzie mieszkańcy od lat żyją z potencjalnym zagrożeniem dla ich zdrowia i życia.

W dobie walki o czyste środowisko gdy samorządy, społecznicy, instytucje walczą z nielegalnymi wysypiskami, nielegalnymi transportami odpadów niewiadomego pochodzenia, gdy dochodzą do nas informacje o porzucanych naczepach pełnych odpadów i gdy pamiętamy tragiczny, wielodniowy pożar odpadów w Zgierzu, ale też innych składowisk w Polsce naturalnym jest, że każde kolejne takie zdarzenie powoduje zapalenie się lampki ostrzegawczej, każde takie zdarzenie musi być odpowiednio zbadane przez Policję, Prokuraturę i WIOŚ – komentuje posłanka Agnieszka Hanajczyk z Koalicji Obywatelskiej.

- R E K L A M A -

Jak to możliwe, że odpady zapłonęły? Czy firma prowadząca składowisko spełniła wszelkie warunki bezpieczeństwa pożarowego? Zwrócę się do każdej z tych instytucji oraz samorządu miasta i powiatu o pełną informację w tym zakresie. Nie tylko dla mnie, ale przede wszystkim dla mieszkańców miasta i powiatu. Chcę też bardzo pogratulować strażakom sprawnej akcji gaśniczej. Dziękuję za Wasz profesjonalizm – dodaje posłanka KO.

https://www.facebook.com/panoramakutna/videos/620624222217403/

Posłanka pyta władze Kutna i powiatu kutnowskiego między innymi o to, czy po serii poprzednich pożarów wysypisk na terenie całego kraju składowisko na Majdanach zostało objęte szczególnym nadzorem, kiedy ostatni raz kontrolowano to miejsce i czy jest przewidywane opracowanie i przejęcie planu zagospodarowania dla tego obszaru.

- R E K L A M A -

Działania w sprawie niebezpiecznego składowiska zapowiada także Martyna Stasiak, kutnowska asystentka posłanki Hanajczyk.

Wraz z Poseł Agnieszką Hanajczyk będziemy monitorować sprawę składowiska niebezpiecznych odpadów na Majdanach. Ciągła niemoc rozwiązania dramatu ekologicznego jest często związana z brakiem pieniędzy. Tak jest na przykład w Zgierzu, gdzie Pani Poseł interweniuje już od dłuższego czasu. Nie odpuścimy tego tematu. Będziemy cały czas działać. Przy okazji chciałabym serdecznie podziękować za wzorową akcję strażakom, dzięki którym szybko udało się opanować ten groźny pożar – mówi Martyna Stasiak, asystentka posłanki.

Więcej o pożarze na Majdanach piszemy tutaj:

https://www.facebook.com/panoramakutna/videos/686048401981352/
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: