reklama
reklama

Jest pierwszy potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem w Polsce

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, w Polsce odnotowano pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem.

- R E K L A M A -

– Wszystkie procedury zadziałały prawidłowo. Pacjent przebywa w Zielonej Górze. Wszystkie osoby, które miały kontakt z zakażonym pacjentem zostały objęte kwarantanną – komentuje Łukasz Szumowski, Minister Zdrowia.

Jak przygotowane na pojawienie się koronawirusa jest Kutno? Pisaliśmy o tym kilka dni temu w tym miejscu: Kutno jest przygotowane na epidemię koronawirusa? Władze odniosły się do zaniepokojenia mieszkańców

- R E K L A M A -

Kutnowski szpital w stanie podwyższonej gotowości

Z uwagi na możliwość wystąpienia koronawirusa na terenie woj. łódzkiego oraz w celu podjęcia skutecznych działań i zapewnienia udzielenia pomocy medycznej osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowia, wojewoda łódzki na mocy ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym, nakłada od 28 lutego obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości na wybrane placówki. Wśród nich znalazł się Kutnowski Szpital Samorządowy.

- R E K L A M A -

Od dnia 2 marca 2020 roku do odwołania, z powodu zwiększonej ilości zachorowań na infekcje górnych dróg oddechowych zostają ograniczone odwiedziny w oddziałach szpitalnych w Kutnie.


Przyjmuje się następujace zasady odwiedzin:
– jednego pacjenta może jednocześnie odwiedzać tylko 1 osoba,
– w godz. 9:00 – 13:00 ze względów organizacyjnych prosimy o ograniczenie odwiedzin tylko w przypadkach koniecznych,
– odzież wierzchnią ( kurtki,płaszcze) należy bezwzględnie pozostawić w szatni bezpłatnej, przy głównym wejściu do szpitala.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: