reklama
reklama

„Kasprowicz” Szkołą Dialogu. Uczniowie poznali historię kutnowskich Żydów

II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza uzyskało tytuł Szkoły Dialogu.W edycji programu Szkoła Dialogu 2021 wzięło udział 28 szkół z całej Polski. Klasa III d, która uczestniczyła w nim jesienią 2021 roku zdobyła wyróżnienie w kategorii ,,Zaangażowanie w działanie” za ,,szeroką promocję działań w mediach społecznościowych i lokalnej prasie”.

Program realizowany jest od 2008 roku, a uczniowie Kasprowicza już po raz drugi zostali w nim wyróżnieni (poprzednio w 2011 roku). Dzięki realizacji projektu uczniowie poznali historię kutnowskich Żydów oraz postać Szaloma Asza, urodzonego w Kutnie klasyka literatury żydowskiej i podzielili się swoją wiedzą z rówieśnikami, organizując wycieczkę ,,Z Szalomem Aszem przez Kutno”.

- R E K L A M A -

W ramach podsumowania Szkoły Dialogu uczniowie wzięli udział w wirtualnej grze, podczas której mogli poznać projekty innych szkół i dobrze się bawić, gdyż motywem przewodnim rozgrywki było radosne święto Purim. Uczestnicy otrzymali upominki od Forum Dialogu, organizatora programu. Dodatkową nagrodą będzie nieodpłatne zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Szkolnym opiekunem projektu była Anna Ambroziak.

(Źródło: „Kasprowicz”)


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: