„Klub małego bohatera” w oratorium w Woźniakowie

Oratorium im. Bł. Michała Rua w Woźniakowie rozpoczęło realizację nowej inicjatywy dla dzieci oraz rodziców. W sobotę 23 listopada wystartował „Klub małego bohatera”. Pierwsze spotkanie, trwające od 15.30 do 17.30 zgromadziło kilkanaście osób – dzieci, młodzieży oraz rodziców. Pierwsze zajęcia poświęcone były wykonywaniu kartek świątecznych. Nie zabrakło także krótkiej modlitwy i słodkiego upominku na koniec.

- R E K L A M A -

Ten nowy projekt jest elementem strategii, którą od trzech lat realizuje nasze oratorium – wyjaśnia salezjanin, Piotr Szlufik kierownik oratorium. Pierwszym jej celem było kontynuowanie tych przedsięwzięć i form pracy, które się sprawdziły w latach poprzednich. Drugim elementem było odtworzenie grupy kandydatów na animatorów, co udało się zrobić w ciągu ostatnich dwóch lat. Dzięki podjętym zadaniom mamy już przeszło trzydziestu młodych w formacji animatora. Teraz pragniemy skupić się na rodzicach z dziećmi. Szczególnie myślimy o tych, którzy chcą poznać to miejsce, poczuć ducha oratorium oraz w przyszłości dołączyć do ekipy animatorów naszego oratorium. Ta nowa inicjatywa to także okazja do stworzenia z rodziców grupy Byłych Wychowanków Salezjańskich (BWS). Znam wielu z nich, którzy dawniej przychodzili do tego miejsca i brali czynny udział w życiu oratoryjnym – dodaje ks. kierownik.

reklama

Oratorium im. Bł. Michała Rua w Woźniakowie wyraża wdzięczność wszystkim darczyńcom, którzy przekazali na jego działalność statutową 1 % podatku dochodowego. To z tych środków zakupiono niezbędne materiały na zajęcia plastyczne. Składamy także podziękowanie indywidualnym dobrodziejom, dzięki którym uzupełniono wyposażenie kuchenne, przez zakup niezbędnych sprzętów.

- R E K L A M A -

Zajęcia „Klubu małego bohatera” będą odbywać się przynajmniej raz w miesiącu, zazwyczaj w sobotnie popołudnie. Kolejne spotkanie już 7 grudnia od 15.30 do 17.30. Serdecznie zapraszamy dzieci oraz rodziców. Dla wszystkich, którzy przybędą w grudniu przewidziany jest prezent.

źródło: Piotr Szlufik sdb

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: