reklama
reklama
reklama
reklama

Kolejna edycja „Pikniku z historią” z Oratorium w Woźniakowie

Już po raz trzeci dzieci i młodzież z Kutna oraz okolic mogli uczestniczyć w „Pikniku z historią”. Kolejna edycja tego wydarzenia, która miała miejsce w minioną sobotę – 16 czerwca – odbyła się w Krośniewicach.

Kilkadziesiąt osób udało się tam z salezjańskiego Woźniakowa, aby zwiedzić niektóre atrakcje historyczne. Pierwszym punktem wyjazdu było Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego, które prezentuje zbiory tego wybitnego kolekcjonera a także wystawę czasową pt. „Telegramy Patriotyczne”.

- R E K L A M A -

Następnie uczestnicy wyjazdu zobaczyli kościół parafialny pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Historię świątyni i parafii dość przystępnie zaprezentował wszystkim tamtejszy proboszcz i dziekan ks. Tomasz Jackowski. Trzecim planowym miejscem programu „Pikniku z historią” był pałac rodziny Rembielińskich.

Na koniec wyjazdu grupa udała się do domu urodzenia gen. Władysława Andersa tzw. „Andersówki”. Wyczerpujące informacje o życiu i wojennych losach dowódcy spod Monte Cassino przekazała p. Julita Szczepankiewicz. Całe wydarzenie zakończył poczęstunek oraz zabawy plenerowe prowadzone przez animatorów.

- R E K L A M A -

„Piknik z historią dla dzieci i młodzieży” jest cyklicznym wydarzeniem salezjańskiego Oratorium im. Bł. Michała Rua z Woźniakowa, które otrzymało w tym roku wsparcie finansowe Starostwa Powiatu Kutnowskiego na realizację tego zadania. Inicjatywa będzie kontynuowana do grudnia. Kolejne spotkania z serii „Piknik z historią” odbędą się w: Woźniakowie, Czerwińsku nad Wisłą, Oporowie i Strzegocinie.

info: P. Szlufik SDB

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: