reklama

Komisja wyjaśni okoliczności tragedii pod Kutnem. PKP wydało komunikat [ZDJĘCIA/WIDEO]

Po tragicznym wypadku w podkutnowskim Florku, gdzie auto wjechało pod pociąg, czasowo wstrzymany został ruch kolejowy na tym odcinku. Jak informuje PKP PLK, okoliczności dramatu ma wyjaśnić powołana komisja.

Dzisiaj ok. godz. 13.15 na przejeździe kolejowo – drogowym w miejscowości Florek (woj. łódzkie) na jednotorowej linii Kutno – Płock samochód osobowy wjechał na tory przed pociąg relacji Katowice – Gdynia Główna. 39-letnia kierująca samochodem zginęła, a do szpitala trafiła dwójka dzieci. Na miejscu działały wszystkie służby ratunkowe, w tym dwa śmigłowce LPR.

- R E K L A M A -

Jak informuje Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w wydanym komunikacie, po wypadku czasowo wstrzymany został ruch pociągów. Do godz. 16.00 zmiany dotyczą 5 pociągów. Przewoźnicy zorganizowali komunikację zastępczą autobusową. Nie ma osób poszkodowanych w pociągu.

Podróżni w pociągach i na peronach są informowani o aktualnej sytuacji i ewentualnych zmianach w rozkładzie jazdy. Na miejscu wypadku działają służby techniczne. Wznowienie ruchu pociągów zależy od zakończenia prac przez policję.

- R E K L A M A -

Okoliczności tragedii na przejeździe wyjaśni komisja. Jak podkreślają przedstawiciele kolei, przed przejazdem znajduje się znak stop. Krzyż św. Andrzeja oraz znaki informują o skrzyżowaniu toru i drogi.

Zobacz zdjęcia i wideo z miejsca zdarzenia:
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: