Magistrat odpowiada radnym w sprawie księżycowego krajobrazu w centrum

Kutnowski magistrat odpowiedział na interpelację radnych Tomasza Rędzikowskiego i Roberta Feliniaka w sprawie „księżycowego” krajobrazu na ulicy Krótkiej w Kutnie. Jak zapewniają władze Kutna, inwestor dokłada wszelakich starań, aby uzupełniać nierówności na drodze. Utrudniają to jednak kierowcy, którzy parkują w okolicy.

- R E K L A M A -

W związku z trwającymi robotami budowlanymi w centrum miasta oraz pracami ziemnymi na ul. Krótkiej przeprowadzonymi w ubiegłym roku, obecny stan nawierzchni wspomnianej ulicy jest wręcz fatalny. Jak donoszą lokalne media zgodnie z informacją biura prasowego kutnowskiego magistratu w dni 4 lutego br. wykonawca miał poprawiać stan nawierzchni. Okoliczni mieszkańcy, którzy są zmuszeni do przejeżdżania ul. Krótką (właściwie nie mają innej alternatywy) rozumieją obecną sytuację, jednakże zbulwersowani są ostatnią „poprawą” utwardzenia jej nawierzchni. Polegała ona bowiem na wysypaniu łopatami mieszaniny żwiru, gliny, drobnego kruszywa w niektóre z dziur. Wobec obecnej deszczowej aury sytuacja została wręcz pogorszona: masa natychmiast zamieniła się w błoto. Jak twierdzą świadkowie, przejeżdżające samochody osobowe miejscami szorują wręcz o podłoże – napisali w interpelacji radni Tomasz Rędzikowski i Robert Feliniak.

O sprawie ul.Krótkiej pisaliśmy: (ZDJĘCIA) Na Krótkiej jak na księżycu. Dziurawe centrum Kutna i Echa księżycowego krajobrazu na Krótkiej. Radni Rędzikowski i Feliniak interweniują u prezydenta

- R E K L A M A -

Zdaniem rajców, aby zminimalizować niedogodności związane z użytkowaniem ulicy Krótkiej należy cyklicznie dokonywać rzetelnej poprawy stanu jej nawierzchni poprzez użycie odpowiedniej jakości kruszywa oraz sprzętu.

W piątek do sprawy odniósł się Zbigniew Wdowiak, który odpowiedział radnym na ich interpelację. Jak wygląda sprawa z perspektywy magistratu i wykonawcy największej inwestycji w Kutnie?

- R E K L A M A -

Wykonana nawierzchnia na w/w ulicy jest nawierzchnią tymczasową. Przedmiotowa nawierzchnia wykonana została po robotach instalacyjnych polegających na ułożeniu sieci wodociągowej oraz sieci kanalizacji deszczowej. Firma Unibep S.A. dokonuje na bieżąco uzupełnień nierówności, które pojawiają się najczęściej po długotrwałych opadach deszczu – informuje Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta Kutna.


Jak mówi, problem stanowią jednak auta, które często parkują na ul. Krótkiej.

Parkujące na przedmiotowej ulicy samochody uniemożliwiają podjęcie natychmiastowych radykalnych działań. Wobec powyższego danego dnia wykonywane jest jedynie doraźne zabezpieczenie dziur. Następnego zaś dnia we wczesnych godzinach porannych blokowany jest wjazd na ulicę Krótką od ul. Podrzecznej i wykonywana jest kompleksowa naprawa istniejącej nawierzchni tymczasowej – dodaje Z. Wdowiak.

Zastępca prezydenta Kutna wyjaśnia, że nowe nawierzchnie dróg będą realizowane etapami, tak aby nie zablokować centrum miasta.

Jednocześnie pragnę poinformować, że w celu uniknięcia całkowitej blokady centrum miasta nowe nawierzchnie na ulicach sąsiadujących z Placem Wolności oraz Rynkiem Zduńskim wykonywane są etapami. Obecnie trwają prace drogowe na ul. Zduńskiej oraz ulicy Teatralnej. Po wykonaniu nawierzchni na tych drogach wykonawca przystąpi do prac na ul. Miłej i ulicy Krótkiej, w których wykonane zostały wszelkie prace związane z projektowaną infrastrukturą – komentuje zastępca prezydenta Kutna.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: