REKLAMA
piątek, 1, lipiec 2022
REKLAMA

Majówka na drogach: ponad 30 kolizji i 4 wypadki. Jedna osoba nie żyje

poniżej dalsza część artykułu

Zakończyła się najdłuższa od lat majówka. Pogoda dopisała, co widocznie uśpiło czujność wielu kierujących. Mimo wysiłków policjantów na drogach województwa łódzkiego doszło do 9 śmiertelnych wypadków. Na naszym terenie również nie odbyło się bez zdarzeń drogowych.

Tegoroczna majówka trwała od piątku 27 kwietnia do 6 maja 2018 roku, czyli aż 9 dni. Na głównych szlakach komunikacyjnych przebiegających przez województwo łódzkie służbę pełnili policjanci w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach wyposażonych w wideorejestratory. W ruch poszły urządzenia do pomiaru prędkości. Sytuacja monitorowana była z pokładu policyjnego śmigłowca.

W tym czasie na drogach województwa łódzkiego doszło do 94 wypadków, w których rannych zostało 119 osób, a 9 poniosło śmierć. Policjanci wyeliminowali z ruchu 212 nietrzeźwych kierujących.

poniżej dalsza część artykułu

Na terenie powiatu kutnowskiego również nie odbyło się bez zdarzeń drogowych. W sumie odnotowano 4 wypadki drogowe w których zginęła jedna osoba , a 4 zostały ranne.

Doszło do 34 kolizji drogowych. Ponadto zatrzymano 6 praw jazdy za przekroczenie prędkości oraz 2 prawa jazdy za szczególnie niebezpieczne zachowanie na drodze. Mundurowi z naszego terenu wyeliminowali 8 nietrzeźwiony kierujących – podsumowuje st. asp. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno.

(ZDJĘCIA) Tragedia pod Kutnem, nie żyje motocyklista (aktual.)

poniżej dalsza część artykułu

Auto roztrzaskało się na słupie, dwie młode osoby ranne!

reklama

Warto przeczytać:

reklama