reklama

Minister apeluje do seniorów. Brak wolnych terminów i szczepionek!

Jutro rozpoczynają się szczepienia seniorów 70+ w ramach Narodowego Programu Szczepień. Rząd poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej, że nie ma już wolnych terminów i wynika to z braku szczepionek.

- R E K L A M A -

Zgodnie z umową wynegocjowaną przez KE z dostawcami, Polsce przysługuje liczba szczepionek pozwalająca na zaszczepienie w najbliższym czasie 3,1 mln Polaków.

Jak mówił dziś podczas konferencji minister Michał Dworczyk, w tej chwili nie mamy wolnych terminów; to wynika z braku szczepionek.

Dlatego apelujemy do seniorów, aby jutro zostali w domach i nie szli do przychodni. Wszystkie terminy do marca zostały już zarezerwowane, wszystkie szczepionki zostały rozdysponowane – mówił M. Dworczyk. – Apelujemy do seniorów, by zgłaszali chęć do szczepienia telefonicznie, przez internet lub SMS. Każdy senior może zadzwonić pod 989 i mimo braku terminów może zostawić dane kontaktowe i jak tylko pojawią się nowe to zostanie umówiony na konkretny termin.

- R E K L A M A -

W celu rejestracji można wysłać również SMS na numer 664908556 lub można zarejestrować się za pośrednictwem strony http://gov.pl/szczepimysie.

Rząd gwarantuje, że każdy senior, który przekaże dane, jak tylko pojawią się szczepionki w Polsce, a w konsekwencji nowe terminy, to pracownicy infolinii zadzwonią do takiej osoby i zaproponują konkretny termin szczepienia.

- R E K L A M A -

Wiem, że część osób przyzwyczajona jest do tego, by samodzielnie zgłaszać się do przychodni, ale w dzisiejszych czasach to jest narażanie się osób starszych na kontakt z chorymi. Zostańmy w domu i wykorzystajmy inne możliwe kanały o których mówiłem – apeluje Dworczyk. – Zmagamy się z epidemią koronawirusa. Chcemy zabezpieczyć obywateli i ratować miejsca pracy, ale zdrowie i życie jest najważniejsze. Pula szczepień jest obecnie wyczerpana, ale niedługo będzie uzupełniona. Apeluję: zostańmy w domu.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: