reklama

Moc atrakcji w Lesznie. Plac zabaw uroczyście otwarty! (ZDJĘCIA)

W Lesznie nastąpiło uroczyste otwarcie placu zabaw. Na dzieci z całej okolicy czeka moc atrakcji. Podczas wydarzenia o dobrą zabawę zadbali strażacy z Leszczynka.

- R E K L A M A -

W czwartek miejsce miało uroczyste i oficjalne przecięcie wstęgi na placu zabaw. W uroczystości udział wzięli m.in. Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska, prezes OSP Leszczynek Rafał Olszewski, przewodniczący Rady Gminy Kutno Dariusz Mroczek, a także przedstawiciele sejmiku województwa łódzkiego, sołtysi z Leszna oraz pracownicy Urzędu Gminy Kutno.

– To inwestycja, na którą czekano ponad 40 lat. Tu jak widać są tylko bloki, to teren popegeerowski, i gdyby nie ten plac, to teren świeciłby pustkami, a przecież nie o to chodzi. Teraz powstał tu wielki, wspaniały plac zabaw i dzieci radośnie się bawią. To nie koniec planów dotyczących Leszna. Dziś padło pytanie czy mieszkańcy potwierdzają chęć budowy siłowni plenerowej. Był pozytywny odzew i stworzymy projekt, będziemy ubiegać się o środki zewnętrzne – mówiła w rozmowie z portalem PanoramaKutna.pl Justyna Jasińska, wójt gminy Kutno.

- R E K L A M A -

Wójt podkreślała także, że przed budową placu zabaw w Lesznie przeprowadzane były prace budowlane związane z kanalizacją. Dzięki wsparciu z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi przebudowano ponad półtora kilometra kanalizacji.

Po oficjalnym otwarciu strażacy z OSP Leszczynek zadbali o dobrą zabawę w pianie, rozdali także upominki dzieciom i dorosłym.

- R E K L A M A -

W Lesznie na nowo powstałym placu zabaw na dzieci czeka moc atrakcji, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających maluchów. Do dyspozycji najmłodszych mieszkańców są m.in.: fotel obrotowy, duży zestaw wieloelementowy, piramida system, huśtawka na sprężynie, huśtawka podwójna, karuzela krzyżowa, piaskownica, instrument cymbały oraz bujaki.

Warto podkreślić, że wybudowanie placu było możliwe, dzięki zawarciu porozumienia przez Wójt Gminy Kutno Justynę Jasińską z jednostką OSP w Leszczynku reprezentowaną przez Prezesa Rafała Olszewskiego. Projekt został zrealizowany na działce stanowiącej własność Gminy Kutno, natomiast OSP w Leszczynku pozyskała poprzez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie Rozwoju Gmin „Centrum” w Kutnie środki dotacje w wysokości blisko 167 000 zł.

Dofinansowanie pochodziło ze środków Unii Europejskiej – „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy „LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, a całkowita wartość zadania wyniosła łącznie: 181 448, 37 zł.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: