Napoleon i jego wojska znów przyjadą do Leszczynka! II Odyseja Napoleońska oficjalnie zapowiedziana! (ZDJĘCIA)

Wizyta Napoleona wraz z wojskiem, pokazy grup rekonstrukcyjnych, koncerty i wiele, wiele innych. II edycja Odysei Napoleońskiej w Leszczynku została dziś oficjalnie zapowiedziana.

- R E K L A M A -

Dziś w klimatycznej scenerii w Leszczynku odbyła się konferencja prasowa z udziałem Wójt Gminy Kutno Justyny Jasińskiej, Sekretarza Gminy Kutno Jacka Saramonowicza, Dyrektor CKGK w Leszczynku Liliany UrbańczykWójcik i Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej im. Józefa B. Zaleskiego w Leszczynku Piotra Czerbniaka.

Zaplanowano mnóstwo atrakcji w tym pierwszego dnia (piątek 14 lipca)  Festiwal Chopin en Vacances '2023,  drugiego dnia (sobota 15 lipca)  na odwiedzających czeka szereg efektownych pokazów kawaleryjskich i artyleryjskich, prezentacja mody empirowej czy degustacja potraw z czarnego ziemniaka, ale przede wszystkim możliwość spotkania z samym Cesarzem Francuzów i zwiedzania jego namiotu. Wydarzenie będzie nawiązywać do kampanii napoleońskiej z 1813 roku i udziału w niej pułkownika Antoniego Górskiego ze Strzegocina. Ostatni dzień (niedziela 16 lipca) to między innymi polowa msza święta, widowisko słowno-muzyczne Suita Krakowska i koncert muzyki francuskiej.

Wkrótce więcej informacji o II Odysei Napoleońskiej w Leszczynku.

Gazeta Panorama Kutna i portal PanoramaKutna.pl są patronami medialnymi wydarzenia.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: