„Nie próbujemy ustalić tożsamości osoby, która zostawiła dziecko w Oknie Życia”. Mamy komentarz policji

O znalezieniu dziecka w Oknie Życia w Kutnie donoszą media z całej Polski. Kutnowska policja dementuje jednak informacje o tym, że próbuje ustalić dane osoby, która zostawiła dziecko.

- R E K L A M A -

Wbrew pojawiającym się informacjom w ogólnopolskich mediach, policja ani prokuratura nie prowadzą czynności związanych z ustaleniem tożsamości osoby, która pozostawiła dziecko w Oknie Życia w Kutnie – powiedziała Panoramie sierż. sztab. Daria Fraszczyk z KPP Kutno.

W komunikatach prasowych, o których wspomina D. Fraszczyk, pojawiło się stwierdzenie mówiące, że „zgodnie z obowiązującymi procedurami, policja i prokuratura podjęły czynności, zmierzające do ustalenia tożsamości osoby, która pozostawiła dziecko.”

- R E K L A M A -

Z kolei jak informuje Caritas Polska na swojej stronie internetowej, po odnalezieniu dziecka w Oknie Życia niezwłocznie uruchamiane są procedury medyczno-administracyjne, to znaczy powiadomione zostają pogotowie ratunkowe i sąd rodzinny.

Okno to bezpieczne miejsce, w którym matka może pozostawić anonimowo swoje nowo narodzone dziecko. Okno otwiera się od zewnątrz, jest w nim zamontowane ogrzewanie i wentylacja. Po otwarciu włącza się alarm, który wzywa opiekujące się oknem osoby – najczęściej są to zakonnice. 

- R E K L A M A -

O dziecku pozostawionym w Oknie Życia w Kutnie pisaliśmy tutaj

reklama
reklama
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: