Wiadomości KutnoSportNowy sezon i nowe nadzieje. KS Kutno chce wrócić do III ligi. Dziś będzie pierwszy krok?

Nowy sezon i nowe nadzieje. KS Kutno chce wrócić do III ligi. Dziś będzie pierwszy krok?

Nowy sezon i nowy zespół. Po spadku do IV ligi działacze KS– u Kutno zapowiadają, że mają chęć szybkiego powrotu na trzecioligowe stadiony. Czy podopieczni Krzysztofa Kamińskiego sprawią kutnowskim kibicom radość?

- Reklama -

Kutnianie rozgrywki IV ligi mieli zainaugurować w minioną sobotę 6 sierpnia wyjazdowym meczem w Zgierzu z tamtejszym Borutą. Plany pokrzyżowała jednak kapryśna pogoda. Po ulewnych deszczach boisko nie nadawało się do gry i gospodarze zostali zmuszeni odwołać spotkanie. Ma ono odbyć się w przyszłą środę 17 sierpnia. W takiej sytuacji pierwszym ligowym meczem KS–u w sezonie 2022/2023 będzie środowe (10 sierpnia) domowe spotkanie z Polonią Piotrków Trybunalski. Co warte podkreślenia, wstęp na mecz będzie darmowy.

– Zdajemy sobie sprawę, że ostatnie miesiące dla naszych kibiców nie były najłatwiejsze i zarząd klubu podjął decyzję, że wszyscy sympatycy KS–u na najbliższe spotkanie wejdą na stadion ZA DARMO. Liczymy na Wasze wsparcie! – komentuje Zbigniew Tomczak, prezes KS–u Kutno.

- Reklama -

Po spotkaniu z Polonią, kutnowskich piłkarzy czeka prawdziwy sprawdzian i pojedynek z GKS–em Bełchatów, który jest zdecydowanym faworytem do wygrania czwartoligowych rozgrywek. Mecz odbędzie się w sobotę 13 sierpnia o 17:00 w Kutnie, a nie jak wcześniej planowano w Bełchatowie.

Krzysztof Kamiński to nowy trener KS Kutno. Mecz z Polonią Piotrków będzie jego oficjalnym debiutem (fot. Łukasz Stasiak/PanoramaKutna.pl)

Roszady w składzie, odejścia i powroty

Po spadku z III ligi pewne było, że drużynę opuści wielu zawodników. Z KS– em pożegnali się Krystian Białas, Bartosz Bujalski, Fabian Bulek, Krzysztof Cudowski, Maciej Kraśniewski, Adam Patora, Jakub Staniszewski, Sebastian Szczytniewski, Patryk Wolański i Bartosz Żyła.

- Reklama -

Należy dodać, że przy Kościuszki zostało kilku ważnych zawodników z zeszłego sezonu. Są to między innym Piotr Kasperkiewicz, Marcin Kacela, Dominik Głowiński, Mateusz Ostrowski, Wojciech Skawiński, Dawid Telestak, Kamil Wielgus, Adrian Kralkowski czy Michał Sokołowicz. Dodatkowo do IV–ligowej kadry włączeni zostali młodzi kutnianie Mateusz Błażejczyk, Wiktor Florczak i Mateusz Maryniak.

Na tę chwilę do drużyny prowadzonej przez Krzysztofa Kamińskiego dołączyło dziewięciu nowych zawodników. Są to Mateusz Borcuch i Tomasz Dąbrowski z Pelikana Łowicz, Krzysztof Felczak i Krzysztof Skawiński z Andrespolii Wiśniowa Góra, Piotr Kierus z GKS–u Baruchowo, Eryk Padzik ze Świtu Staroźreby, Arkadiusz Ramel z Wisły Płock, Eryk Wydrzyński z Mazura Gostynin oraz Igor Sobczak powracający z wypożyczenia do KAS–u Konstantynów Łódzki.

Co ciekawe, dla Dąbrowskiego, Padzika i Kierusa to swego rodzaju powrót na Kościuszki, bowiem w przeszłości całe trio występowało już w KS–ie.

Od sezonu 2022/2023 gazeta i portal PanoramaKutna.pl jest głównym patronem medialnym Klubu Sportowego „Kutno”.

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: