reklama
reklama
reklama
reklama

Obozowisko w parku, czyli majówka z kutnowskimi harcerzami [ZDJĘCIA]

Dziś w Parku Traugutta w Kutnie odbywała się 12. Majówka z Bareją. Nie brakowało postaci z minionej epoki, ale mocno wyróżniali się także kutnowscy harcerze, którzy… rozbili obóz!

- R E K L A M A -

„Kto nie był w Zuzinowie, ten życia nie zna” – to motto przyświecało dzisiejszemu otwarciu obozu harcerskiego w Parku Traugutta. Harcerze przygotowali wiele atrakcji dla dzieci i całych rodzin. Były gry i zabawy w duchu harcerskiego współzawodnictwa.

Ale to nie wszystko, bo harcerze pojawili się także na scenie przed Kutnowskim Domem Kultury i zaśpiewali znane z obozowisk harcerskie przyśpiewki.

- R E K L A M A -

— Dzisiaj rozbiliśmy obóz w Parku Traugutta i chcieliśmy pokazać mieszkańcom, jak wygląda typowy dzień w takim miejscu. Choć wiadomo, że był bardziej kolorowy i dużo się działo, mieliśmy naprawdę duże zainteresowanie, wiele uśmiechów i radości. Punkty były oblegane przez młodszych i starszych — powiedział Panoramie Krystian Olęncki, Komendant Hufca ZHP w Kutnie.

Jutro kolejne przedsięwzięcia kutnowskich harcerzy – w samo południe rozpoczną się uroczystości związane z Dniem Flagi. Z Placu Piłsudskiego na Plac Wolności harcerze wraz z mieszkańcami przemaszerują z ogromną, 100-metrową biało-czerwoną flagą!

- R E K L A M A -

– Dla pierwszych 80 osób, które podejdą do nas przed godziną 12, przygotowaliśmy piękne biało-czerwone flagi z drzewcem. Serdecznie zapraszam! – dodaje komendant Olęncki.

Zdjęcia: Łukasz Stasiak/KDK

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: