Odblaskowe prezenty dla mieszkańców powiatu kutnowskiego (ZDJĘCIA)

Policjanci wspólnie z przedstawicielami starostwa rozdawali upominki mikołajkowe w postaci elementów odblaskowych.

To bardzo ważne dla niechronionych uczestników ruchu drogowego, a Mikołajki to świetna okazja na prezenty zwłaszcza te, które wpływają na nasze bezpieczeństwo. Nośmy odblaski i pomyślmy o własnym bezpieczeństwie. Pamiętajmy odblaskujące elementy noszone na kurtkach i płaszczach znacznie poprawiają widoczność na drodze.

Mundurowi z kutnowskiej komendy doskonale wiedzą, jak istotnym elementem garderoby jest odblaskowa zawieszka, opaska, czy kamizelka szczególnie teraz, kiedy za oknami przez większość dnia jest szaro i ponuro.  Funkcjonariusze z kutnowskiej komendy 6 grudnia 2021 roku z okazji Mikołajek wspólnie ze Starostą powiatu Kutnowskiego Panem Danielem Kowalikiem oraz przedstawicielami starostwa przeprowadzili działania profilaktyczne związane z bezpieczeństwem pieszych.

Pojawili się na ulicach miasta, gdzie rozdawali elementy odblaskowe wspólnie z Mikołajem.  Podczas działań przekonywali mieszkańców, że dzięki odblaskowi kierowca może dostrzec pieszego z odległości nawet 130-150 metrów.

W akcji udział wziął Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski; Tomasz Walczewski, Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego oraz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Każdy z zatrzymanych został obdarowany odblaskiem i poinformowany o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas okresu jesienno-zimowego.

Podkreślali, że wieczorem lub po zmierzchu, tylko odblask noszony na odzieży wierzchniej lub latarka wskażą położenie osoby na drodze. Wtedy kierujący pojazdem będzie miał czas na właściwą reakcję i ominięcie pieszego.

  • Bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Kutnowskiego jest dla nas szczególnie ważne. Postanowiliśmy wykorzystać Mikołajki, by obdarować uczestników ruchu opaskami, kamizelkami oraz brelokami odblaskowymi. Mam nadzieję, że dzięki temu mimo krótkich dni, mieszkańcy będą bezpieczniejsi – mówi Daniel Kowalik – Starosta Kutnowski.
  • Promowanie bezpieczeństwa jest niesamowicie ważne, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdzie na drogach jest ślisko, a w dodatku dzień jest bardzo krótki. Mikołaj razem z policją obdarował mieszkańców odblaskami od Powiatu Kutnowskiego oraz od KPP Kutno. Wesołych i bezpiecznych Mikołajek! – mówi Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

Pamiętaj! W niektórych sytuacjach brak odblasku może skutkować nałożeniem mandatu karnego. Zgodnie z przepisami każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

Nie przegap: