reklama

Odyseja Napoleońska przeszła do historii! Dziś w Leszczynku znów było jak w wehikule czasu [ZDJĘCIA]

To był wyjątkowy weekend w Leszczynku! Wszystko za sprawą I Odysei Napoleońskiej, która odbyła się w gminie Kutno. Dziś znów mogliśmy poczuć się jak w wehikule czasu, dodatkowo nie brakowało wzruszających przemów i podziękowań.

- R E K L A M A -

Trzeci, ostatni dzień I Odysei Napoleońskiej rozpoczął się od złożenia wiązanek kwiatów i zapalenia zniczy na grobach rodziny Górskich w Łąkoszynie i Strzegocinie. Później w Leszczynku miejsce miała polowa msza święta z muzyczną oprawą i koncertem orkiestry Gminy Kutno, było również Te Deum w wykonaniu chóru Speranza.

Później publiczność mogła znów poczuć się jak w wehikule czasu. Najpierw w Leszczynku rozbrzmiały pieśni napoleońskie chóru Speranza, a później odbyło się widowisko historyczne „O roku ów”. Była to inscenizacja sejmiku szlacheckiego i podpisanie Aktu Konfederacji Generalnej.

- R E K L A M A -

Na zakończenie młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza zaprezentowała pokaz poloneza. Wraz z nimi zatańczyli między innymi wójt gminy Kutno Justyna Jasińska, dyrektor CKGK w Leszczynku Liliana Urbańczyk-Wójcik czy sekretarz gminy Kutno Jacek Saramonowicz.

Później nie brakowało jeszcze wzruszającej przemowy wójt gminy Kutno Justyny Jasińskiej, a także podziękowań wszystkim osobom, które przyczyniły się do niewątpliwego sukcesu I Odysei Napoleońskiej w Leszczynku. Głos zabrali także Liliana Urbańczyk-Wójcik i Piotr Czerbniak.

- R E K L A M A -

Zobaczcie zdjęcia z I Odysei Napoleońskiej (17.07.2022):

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: