reklama

Ogromne korki na Łąkoszynie i Józefowie. Działaczka KO interweniuje u prezydenta Kutna

Minął tydzień odkąd rozpoczął się remont na skrzyżowaniu DK60/DK92 i DW702. Od tamtej pory przejazd do strefy ekonomicznej w obrębie Łąkoszyna i Józefowa to prawdziwa katorga dla kierowców. Serię pytań w sprawie utrudnień do prezydenta Kutna wystosowała Martyna Stasiak, asystentka posłanki Agnieszki Hanajczyk (Koalicja Obywatelska).

- R E K L A M A -

– Zwracam się do Pana z zapytaniem odnośnie przebudowy skrzyżowania na Łąkoszynie, z którym wiążą się utrudnienia i korki. Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu DK60 z DK92 i DW702 spowodowała problemy. W obrębie skrzyżowania zostało wyłączonych z ruchu kilka pasów. Zamontowano dodatkowo sygnalizację świetlną. Największe utrudnienia widać podczas godzin szczytu, kiedy mieszkańcy jadą lub wracają ze strefy ekonomicznej – napisała do prezydenta Kutna Martyna Stasiak, asystentka posłanki KO Agnieszki Hanajczyk.

Działaczka Koalicji Obywatelskiej pyta czy dokonano analizy ruchu i utrudnień po pierwszych dniach robót i czy planowane są jakieś korekty oraz jak remont wpływa na punktualność komunikacji miejskiej i czy rozważane jest ustanowienie priorytetów dla autobusów miejskich.

- R E K L A M A -

– Może dobrym rozwiązaniem byłoby wystosowanie pisma do pracodawców ze strefy ekonomicznej o zmiany godzin pracy, na przykład zamiast godz. 6:00 na 6:15? – pyta M. Stasiak.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: