Patriotycznie w Dąbrowicach. Upamiętnili 160. rocznicę Powstania Styczniowego [ZDJĘCIA]

Przedstawiciele Powiatu Kutnowskiego Tomasz Walczewski – członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego oraz Tomasz Marciniak, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego byli obecni w niedzielę w Dąbrowicach, Krośniewicach oraz Nowem na uroczystościach upamiętniających 160. rocznicę Powstania Styczniowego.

- R E K L A M A -

Pierwszym punktem złożenia kwiatów był pomnik na placu Świętego Jana Pawła II w Dąbrowicach, gdzie Dorota Dąbrowska – Burmistrz Dąbrowic poprowadziła uroczystość, a następnie udano się na grób Powstańców Styczniowych na Cmentarzu Parafialnym w Dąbrowicach, gdzie zapalono znicz i zawieszono kokardę Powstańczą.

Następnie udano się na grób Powstańca Styczniowego Szymona Trojanowskiego na Cmentarz Parafialny w Krośniewicach, gdzie złożono kwiaty, zapalono znicz oraz zawieszono kokardę Powstańczą. Uroczystości prowadził Sławomir Selder – przewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Krośniewicach, który podkreślił, ze tylko i wyłącznie dzięki Księdzu Dziekanowi Tomaszowi Jackowskiemu powstanie pomnik Powstańca Styczniowego.

- R E K L A M A -

Ostatnim miejscem złożenia kwiatów był grób w Nowem, walczącego w Powstaniu Styczniowym Ignacego Cygańskiego. Tu również zapalono znicz, złożono kwiaty i zawieszono kokardę Powstańczą.

— Zapraszam na rozpoczęcie Powiatowych obchodów 160. rocznicy Powstania Styczniowego, które rozpoczną się Mszą Świętą i koncertem pieśni patriotycznych już 29 stycznia w Głogowcu o godzinie 10:00. W tym roku program obchodów mamy wyjątkowo bogaty, gdyż jest to 160. rocznica! Zapraszam — mówi Tomasz Walczewski, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

- R E K L A M A -

—Sto sześćdziesiąt lat temu wybuchło Powstanie Styczniowe i już na zawsze pozostanie ono świadectwem wolności. Pomimo klęski było impulsem do działania dla Polaków i pozwoliło na zbudowanie wolnej Polski. To bardzo ważne, by upamiętniać tak ważną datę naszej historii — dodaje Tomasz Marciniak, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego.


(Starostwo Powiatowe w Kutnie)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: