Piękne chleby i wieńce dożynkowe, gmina Kutno podziękowała za plony (ZDJĘCIA)

Za nami Święto Dziękczynienia w gminie Kutno. W Leszczynku odbył się tradycyjny ceremoniał – rolnicy przygotowali piękne chleby i wieńce dożynkowe.

- R E K L A M A -

Święto Dziękczynienia w gminie Kutno rozpoczęło się mszą świętą w kościele pw. św. Wawrzyńca w Kutnie, był też efektowny korowód, który przeszedł ulicami Miasta Róż. Następnie uroczystości przeniosły się do Leszczynka.

Tam odbył się powitany koncert Orkiestry Gminy Kutno, a także oficjalne otwarcie Święta Dziękczynienia i wspólne podzielenie się chlebem. Nie brakowało przemów – do mieszkańców gminy Kutno zwróciła się Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska, a także senator Przemysław Błaszczyk, członek zarządu województwa łódzkiego Robert Baryła, radny sejmiku województwa łódzkiego Waldemar Wojciechowski oraz przedstawiciele posłów Tadeusza Woźniaka i Tomasza Rzymkowskiego.

- R E K L A M A -

Później przygotowano szereg występów artystycznych – przed publicznością zaprezentowały się zespoły ludowe Leszczynki i Leszczynianki, a także Marlena Drozdowska, iluzjonista Maciej Pol i gwiazda wieczoru zespół Bayer Full.

Święto Dziękczynienia Leszczynek 2023 – zobacz zdjęcia:


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: