reklama
reklama

PILNE: (ZDJĘCIA) Strażacy mogli mieć styczność z osobą zakażoną koronawirusem. Zostali odizolowani

Kutnowscy strażacy mieli styczność z osobą, która mogła być zakażona koronawirusem – w jednostce trwa dezynfekcja, a mundurowi są obecnie w izolacji. Sytuacja jest rozwojowa.

AKTUALIZACJA:

- R E K L A M A -

– Osoba, której strażacy udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy ma ujemny wynik badania na obecność koronawirusa. Strażacy przebywający dziś w izolacji mogą bezpiecznie opuścić budynek naszej komendy – poinformował Panoramę st. kpt. Mariusz Jagodziński, oficer prasowy KP PSP w Kutnie.

* * *

- R E K L A M A -

Jak udało nam się dowiedzieć, w piątek wieczorem strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie i podejmowali interwencję związaną z otwarciem mieszkania. Zgodnie z obowiązującymi procedurami zachowywali środki ostrożności i byli wyposażeni m.in. w maseczki. Wewnątrz znajdowała się starsza osoba, która ostatecznie została przekazana pogotowiu ratunkowemu i trafiła do szpitala.

Tam jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, pierwsze badanie u tej osoby miało potwierdzić, że może być zakażona koronawirusem.

- R E K L A M A -

Strażacy zostali odizolowani

– Strażacy, którzy brali udział w piątkowych działaniach i mieli styczność z tą osobą, zostali odizolowani na terenie PSP w osobnym budynku. Jest to sześć osób i nie mają kontaktu z innymi. Wszyscy oczekujemy na dokładne i oficjalne wyniki badań na koronawirusa u tamtej osoby – powiedział Panoramie st. kpt. Mariusz Jagodziński, oficer prasowy KP PSP w Kutnie.

Jak mówi Jagodziński, we własnym zakresie natychmiast przeprowadzono dezynfekcję całej komendy oraz sprzętu ratowniczego. Przeprowadzono również ozonowanie.

Stan bojowy nie jest zagrożony

Po godziny 7. na teren KP PSP w Kutnie przyjechały dwa wozy grupy chemicznej z Łodzi. Strażacy ponownie przeprowadzą czynności dezynfekujące.

Przed komendą stacjonują obecnie między innymi druhowie z OSP Komadzyn i OSP Wroczyny, a także JRG Zgierz. Stan bojowy kutnowskiej jednostki nie jest zagrożony. O sprawie będziemy jeszcze informować.

ZOBACZ GALERIĘ:


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: