reklama
reklama

Podejrzenie zakażenia koronawirusem pod Kutnem? „Kierowca przebywał ostatnio we Włoszech”

Czy w regionie pojawił się pierwszy przypadek koronawirusa?! Wczoraj z okolic Witoni do szpitala zabrano mężczyznę, którzy przebywał ostatnio we Włoszech i miał objawy podobne do tych, występujących przy wirusie pochodzącym z Chin.

- R E K L A M A -

Nieoficjalnie wiadomo, że mężczyzna jest kierowcą międzynarodowym i ostatnio przebywał na południu Włoch, gdzie ostatnio lawinowo pojawiły się przypadki zarażenia koronawirusem. Mężczyzna po powrocie do domu miał zacząć uskarżać się na objawy, które od razu na myśl przywiodły wirusa pochodzącego z Chin. Jak relacjonują świadkowie, wezwano pogotowie ratunkowe, a medycyny ubrani w specjalne kombinezony przetransportowali chorego do szpitala w Łodzi.

Okazuje się jednak, że sprawa skończy się prawdopodobnie jedynie na strachu.

- R E K L A M A -

W tej chwili na obserwacji przebywają trzy osoby, od których pobrano próbki na obecność koronawirusa. Mogę potwierdzić, że wczoraj na obserwację przywieziony został m.in. mężczyzna, którzy przebywał na południu Włoch. Wszystko wskazuje jednak na to, że to przypadek dotyczący zwykłej grypy. Z dotychczasowej obserwacji wystąpienie zarażenia koronawirusem jest minimalne – powiedziała Panoramie Dorota Gajewska z Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego.

Dziś zamieściliśmy informacje dotyczące przygotowania służb w Kutnie na wypadek ewentualnego pojawienia się wirusa.

- R E K L A M A -

Przeczytaj też: Kutno jest przygotowane na epidemię koronawirusa? Władze odniosły się do zaniepokojenia mieszkańców


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: