reklama

Policja o bezpieczeństwie wolontariuszy WOŚP. Przekazano ważne rady

W kutnowskim Sztabie WOŚP trwają przygotowania do 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 19 stycznia 2024 roku o godz. 18:30 w Centrum Seniora w Kutnie, odbyło się spotkanie z wolontariuszami, na którym nie zabrakło przedstawiciela kutnowskiej policji.

- R E K L A M A -

W tym roku 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Fundacja planuje kupić urządzania dla:

 • diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne
 • diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry
 • diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy
 • rehabilitacji – sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc
 • torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy

19 stycznia 2024 roku w Centrum Seniora przy ul. Wyszyńskiego w Kutnie, odbyło się spotkanie z wolontariuszami zorganizowane przez kutnowski sztab WOŚP, którym przewodniczy Izabella Filipowicz-Stępniak. Według informacji przekazanych przez Panią Izabellę, w kutnowskim sztabie zarejestrowały się 264 osoby kwestujące. Na spotkaniu nie zabrakło zaproszonego przedstawiciela z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie – mł. asp. Katarzyny Wasiak, która przekazała ważne informacje wolontariuszom. Jak podkreśliła, najważniejsze jest ich własne bezpieczeństwo.

- R E K L A M A -

POLICJA PRZYPOMINA WOLONTARIUSZOM

 • Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach, przede wszystkim dobrze oświetlonych, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych, oraz objętych monitoringiem kamer, itp.
 • Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne.
 • Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych. W grupie jest zawsze bezpieczniej!!!
 • Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich.
 • Nie czekajcie ze zbiórka pieniędzy, do momentu aż zapełni się cała puszka.
 • W sytuacji zagrożenia, nie brońcie za wszelką cenę zebranych pieniędzy.
 • Pamiętajcie! Wasze zdrowie i życie jest najważniejsze!

W razie potrzeby zwracajcie się o pomoc do policji lub straży miejskiej. Możecie im bezpośrednio zgłaszać swoje uwagi na temat Waszego bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy. Czasami możecie zostać zapytani przez policjantów o to, jak przebiega Wasza kwesta. Nie obawiajcie się, to z troski o Wasze bezpieczeństwo.

- R E K L A M A -

Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP!

źródło: KPP Kutno / mł. asp. Katarzyna Wasiak

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: