Policyjny pościg ulicami Kutna. Jest komunikat ws. zarzutów dla obcokrajowca

W weekend pisaliśmy o policyjnym pościgu za obcokrajowcem, który nie zatrzymał się do kontroli i podczas ucieczki uderzył w radiowóz. Komenda Powiatowa Policji w Kutnie wydała dziś oficjalny komunikat w sprawie tego zdarzenia.

- R E K L A M A -

Jak informuje mł. asp. Daria Olczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, 22 kwietnia 2023 roku zainteresowanie policjantów Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie wzbudził kierujący samochodem marki Peugeot. Funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania pojazdu używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

„Na ich widok kierowca gwałtownie przyśpieszył i kontynuował dalszą jazdę – nie reagując na sygnały dawane przez policjantów. Zdesperowany 49-latek uciekał ulicami Kutna, łamiąc przy tym szereg przepisów – stwarzając bezpośrednie zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Po kilkunastu minutach policjanci tak pokierowali pościg za piratem drogowym, że mężczyzna wjechał w tzw. ślepą uliczkę. Tym sposobem uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy peugeota” – mówi D. Olczyk.

Nocna akcja policji w Kutnie. Pościg za obcokrajowcami i staranowany radiowóz
- R E K L A M A -

Jak się okazało w pojeździe funkcjonariusze znaleźli niewielką ilość marihuany. Mężczyzna został zatrzymany. Kierowca usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, posiadania substancji zabronionej, a także odpowie za popełnione wykroczenia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

własne/KPP Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: