Wiadomości KutnoPolitykaPremier Morawiecki odpowiada w sprawie manifestacji. "Polexit to fake news"

Premier Morawiecki odpowiada w sprawie manifestacji. „Polexit to fake news”

W niedzielę w całej Polsce, także w Kutnie, odbyły się manifestacje dotyczące ostatniego wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Zorganizowała je opozycja, twierdząc że to pierwszy krok do tzw. „polexitu”. Do sprawy odniósł się już premier Mateusz Morawiecki.

W zeszłym tygodniu Trybunał Konstytucyjny orzekł, że polska konstytucja jest ważniejsza niż prawo Unii Europejskiej. Zdaniem opozycji, to krok w stronę wyjścia naszego kraju z UE. I z tego powodu w niedzielę zorganizowano manifestacje w całym kraju – w Kutnie pojawiło się kilkadziesiąt osób [RELACJA].

- Reklama -

Do narracji przyjętej przez opozycję odniósł się premier Mateusz Morawiecki. Ewentualne wyjście naszego kraju z UE nazywa wprost: to fake news.

Polexit to fake news. To szkodliwy mit, którym opozycja zastępuje swój brak pomysłu na odpowiednią pozycję Polski w Europie. Takich metod używa się wtedy, gdy żyje się złudzeniami zamiast faktami. Gdy chce się oszukać siebie i innych – napisał w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki.

- Reklama -

Szef polskiego rządu podkreśla, że „podobne orzeczenia były przecież wydawane we Francji, w Danii, w Niemczech, we Włoszech, w Czechach, w Hiszpanii czy w Rumunii. Stwierdzono w nich, że unijne instytucje czasami w pewnych działaniach wykraczają poza przyznane im w traktatach kompetencje – wchodząc w kolizję z krajowymi konstytucjami. Podobnie stwierdzał już w przeszłości polski Trybunał Konstytucyjny. Wszelkie zobowiązania wynikające z prawa Unii Europejskiej pozostają w mocy.”

Unia to zbyt poważna Wspólnota, by przenosić ją w świat bajkowych opowieści. To miejsce obopólnych korzyści, ale również rzeczywistych wyzwań dla wszystkich krajów Unii. Wyzwań, do rozwiązywania których Polska musi stawać jako podmiot – komentuje premier Morawiecki.

Zobaczcie wideo i zdjęcia z manifestacji w Kutnie:
- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: