reklama
  • Tadeusz Woźniak Sejm

Prezydent Burzyński: W obecnych niepewnych czasach Wojsko Polskie jest gwarantem naszego bezpieczeństwa

Dziś w Kutnie odbyły się uroczyste obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz Święta Wojska Polskiego. Prezydent Kutna Zbigniew Burzyński podkreślał bohaterstwo żołnierzy walczących w 102 lata temu z bolszewiakami i podkreślał, że w obecnych czasach Wojsko Polskie jest gwarantem naszego bezpieczeństwa.

- R E K L A M A -

– 102 lata temu polscy żołnierze dokonali rzeczy wielkich. Stanęli na przeciw licznej armii bolszewickiej i dzięki bohaterstwu i poświeceniu zdołali wygrać jedną z największych i najbardziej znaczących bitew na świecie. Rodzące się w bólach Państwo Polskie musiało stawić czoła najeźdźcy. Na szczęście waleczność Wojska Polskiego i mądrość dowódców spowodowały, że wytrzymaliśmy tą dramatyczną próbę. W obronie polskiej suwerenności podczas wojny z armią bolszewicką brali też udział ochotnicy z Kutna oraz żołnierze 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty, którzy po tych wydarzeniach przez 18 lat stacjonowali w naszym mieście. Polscy żołnierze w Bitwie Warszawskiej obronili przed bolszewicka Rosją nie tylko nasz kraj, ale i cały zachód Europy – mówił prezydent Kutna Zbigniew Burzyński.

– W dzień taki jak ten warto podkreślić, że Polska jest częścią europejskiej wspólnoty i nigdy nie należy o tym zapominać. Dziś składamy hołd żołnierzy bitwy w 1920 roku i oddajemy im cześć. W obecnych niepewnych czasach Wojsko Polskie jest gwarantem naszego bezpieczeństwa. Dlatego wam drodzy żołnierze oraz wszystkim pracownikom Wojska Polskiego składam najserdeczniejsze życzenia, sukcesów, awansów, a także zdrowia. Życzę też rodzinnego ciepła oraz wszelkiego powodzenia dla całych państwa rodzin. W tym miejscu należą się również szczególne podziękowania dla 92 Batalionu Lekkiej Piechoty z Kutna. Dziękuję za współpracę podczas wydarzeń patriotycznych, a także za organizację Dnia Otwartych Koszar. Niech żyje wojsko Polskie. Cześć i chwała bohaterom! – dodawał prezydent Burzyński.

Nie przegap: