REKLAMA
czwartek, 30, czerwiec 2022
REKLAMA

Szykuje się wielki protest w powiecie kutnowskim, rolnicy zablokują drogi

AgroUnia zapowiada na przyszły tydzień wielkie protesty związane z drożyzną i sytuacją rolników. Manifestacja ma odbyć się także w powiecie kutnowskim. – My wiemy jedno, drożyzna nadchodzi. Dlatego już dziś, zapowiadamy mobilizacje oraz protest ostrzegawczy – komentują przedstawiciele AgroUnii.

poniżej dalsza część artykułu

W powiecie kutnowskim, podobnie jak w pozostałych częściach Polski, protest organizowany przez AgroUnię odbędzie się 9 lutego (środa). O godzinie 11.00 uczestnicy protestu mają zebrać się pod kościołem w Strzelcach. Następnie kilkanaście lub kilkadziesiąt maszyn rolniczych ma ruszyć w kierunku Kutna i należy spodziewać się dużych utrudnień na DK60 i DK92.

– Wysokie koszty produkcji, niebotyczne, ceny nawozów, rosnące ceny prądu oraz innych paliw kopalnych( paliwo, gaz, węgiel) oraz inne koszty związane bezpośrednio jak i pośrednio z produkcja żywności, nie napawają optymizmem. My wiemy jedno, drożyzna nadchodzi. Dlatego już dziś, zapowiadamy mobilizacje oraz protest ostrzegawczy, który odbędzie się 9 lutego. Po raz kolejny jako naród musimy stanąć razem, jeden obok drugiego, wspólnie, bo w jedności siła! – komentują działacze AgroUnii z naszego regionu.

poniżej dalsza część artykułu

Po raz ostatni w powiecie kutnowskim do dużych protestów z udziałem rolników doszło w październiku 2020. O ich działaniach pisaliśmy w tym miejscu: Rolnicy protestują w regionie, duże utrudnienia na drogach

O planowanym proteście w powiecie kutnowskim będziemy jeszcze informować.

Protest rolników w powiecie kutnowskim w 2020 roku:


reklama

Warto przeczytać:

reklama