reklama
reklama

Przebudowa centrum Kutna. Płyty chodnikowe zastąpi… granit

Ostatnio informowaliśmy o postępach prac na Placu Wolności, a teraz czas na ciekawostkę z innej części remontowanego centrum Kutna. Na ul. Teatralnej są już pierwsze metry nowego chodnika, które od razu rzucają się w oczy i wzbudzają zainteresowanie.

- R E K L A M A -

Otóż, jak podał popularny profil Stop Dyskryminacji Kutna, trakt w ścisłym centrum Miasta Róż wyłożony będzie płytami granitowymi.

Jak się okazuje, taką samą nawierzchnię zyskają chodniki na Zduńskiej, Krótkiej, Miłej oraz na ulicach bez nazw wokół placu Wolności. Sam plac Wolności, Rynek Zduński, placyk przed wejściem do kościoła św. Wawrzyńca, ulica Zduńska i teren przy Centrum Teatru Muzyki i Tańca będą miały nawierzchnię również z płyt granitowych, ale większych od tych.

- R E K L A M A -

Jezdnie na ul. Zduńskiej, Teatralnej oraz na ulicach po zachodniej i wschodniej stronie pl. Wolności zostaną wykonane z kolei z szarego granitu. Jedynie główny ciąg dojazdowy do garażu pod placem Wolności (ul. Miła – ulica od południowej strony placu – ul. Krótka) otrzyma nawierzchnię asfaltową.

Może brzmi to zbyt pompatycznie, ale po raz pierwszy w historii fragment centrum Kutna będzie miał ciągi piesze takiej jakości, jaka powinna być standardem w śródmieściach europejskich miast, nie tylko tych dużych, ale i średnich jak nasze – komentuje Stop Dyskryminacji Kutna.

- R E K L A M A -

Zdjęcie: Stop Dyskryminacji Kutna


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: