Rusza III Odyseja Napoleońska. W weekend historyczne widowisko w Leszczynku

Już 12 i 13 lipca w Leszczynku, w gminie Kutno, odbędzie się III Odyseja Napoleońska. Wstęp na to niezwykłe wydarzenie jest wolny, a organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, które przybliżą uczestnikom klimat XIX wieku.

- R E K L A M A -

Pierwszego dnia, 12 lipca o godzinie 17:30, odbędzie się wieczór poezji pod tytułem „Poezja J.B. Zaleskiego inspiracją Fryderyka Chopina”, który zostanie połączony z muzyką Chopina. Następnie, uczestnicy będą mogli obejrzeć prezentację „Chopin en Vacanses 2024 we dworach i krajobrazach Polski”, która przedstawi związki kompozytora z polskimi krajobrazami. Wieczór zakończy się poczęstunkiem przy dźwiękach muzyki, co stworzy doskonałą okazję do rozmów i degustacji lokalnych specjałów.

Drugiego dnia, 13 lipca od godziny 12:00, Leszczynek przeniesie się w czasie, kiedy to Napoleon i jego żołnierze zawitają na miejsce. Tego dnia zaplanowano polsko-francuski koncert w wykonaniu orkiestry Gminy Kutno, prezentację namiotu Napoleona, a także pokazy kawaleryjskie, artyleryjskie i musztry. Dzieci będą miały okazję wziąć udział w tradycyjnych grach i zabawach z XIX wieku.

- R E K L A M A -

W ramach projektu „Pyszna historia” Programu Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, którego operatorem jest Fundacja Civis Polonus, odbędzie się premiera maskotki Czarnego Ziemniaka. Na stoisku gastronomicznym będzie można spróbować lokalnych przysmaków, a laureaci konkursu plastycznego „Park w Leszczynku za 50 lat” otrzymają nagrody. Dodatkowo, zaprezentowana zostanie moda XIX-wieczna wraz z dioramą pracowni krawiecko-hafciarskiej, a także buduar damski. Nie zabraknie także żołnierskich zawodów i obozowych gier i zabaw, a całość uświetni inscenizacja bitwy oraz rekonstrukcja obwoźnego cyrku z początków XIX wieku „Cirque de Poulet”.

III Odyseja Napoleońska w Leszczynku to wyjątkowa okazja, aby przenieść się w czasie i poczuć atmosferę epoki napoleońskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości do udziału w tym historycznym wydarzeniu. Do zobaczenia w Leszczynku!

- R E K L A M A -

Program wydarzenia:

12 lipca, godz. 17:30

› Poezja J.B. Zaleskiego inspiracją Fryderyka Chopina – wieczór poezji połączony z muzyką Chopina.
› Chopin en Vacanses 2024 we dworach i krajobrazach Polski – prezentacja dotycząca związków kompozytora z polskimi krajobrazami.
› Poczęstunek przy muzyce – możliwość degustacji lokalnych specjałów przy dźwiękach muzyki.

13 lipca, godz. 12:00

› Wizyta Napoleona i jego żołnierzy – rekonstrukcja historyczna.
› Koncert polsko-francuski w wykonaniu orkiestry Gminy Kutno.
› Prezentacja namiotu Napoleona – pokaz historycznego wyposażenia.
› Pokazy kawaleryjskie, artyleryjskie i musztry – widowiskowe prezentacje wojskowe.
› Gry i zabawy dziecięce z XIX wieku – tradycyjne rozrywki dla najmłodszych.
› Premiera maskotki Czarnego Ziemniaka – projekt w ramach „Pyszna historia” Programu Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany przez Fundację Civis Polonus.
› Stoisko gastronomiczne – możliwość zakupu lokalnych przysmaków.
› Rozdanie nagród w konkursie plastycznym „Park w Leszczynku za 50 lat”.
› Prezentacja mody XIX-wiecznej i diorama pracowni krawiecko-hafciarskiej/buduar damski.
› Zawody żołnierskie – gry i zabawy obozowe.
› Bitwa – inscenizacja walk.
› „Cirque de Poulet” – rekonstrukcja obwoźnego cyrku z początków XIX wieku.

Zobacz galerię z zeszłorocznej Odysei Napoleońskiej:

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: