Przed nami Odyseja Napoleońska w Leszczynku. Poznaliśmy szczegóły wydarzenia [ZDJĘCIA/WIDEO]

Dziś w Leszczynku odbyła się konferencja prasowa dotycząca Odysei Napoleońskiej. Impreza została zaplanowana na weekend 15-17 lipca. Organizatorzy zaplanowali mnóstwo atrakcji i dziś poznaliśmy szczegóły tego wyjątkowego wydarzenia.

- R E K L A M A -

W zespole dworsko-parkowym w Leszczynku z dziennikarzami spotkali się dziś wójt gminy Kutno Justyna Jasińska, sekretarz gminy Kutno Jacek Saramonowicz, dyrektor Centrum Kultury Gminy Kutno w Leszczynku Liliana UrbańczykWójcik oraz dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej im. Józefa Bohdana Zaleskiego w Leszczynku Piotr Czerbniak.

Największym wydarzeniem pierwszego dnia (piątek 15 lipca) będzie Festiwal Chopin en Vacances '2022. Drugi dzień (sobota 16 lipca) to między innymi wizyta Napoleona w Leszczynku, szereg efektownych pokazów kawaleryjskich i artyleryjskich, prezentacja mody empirowej czy degustacja potraw z okresu napoleońskiego. Ostatni dzień (niedziela 17 lipca) to między innymi polowa msza święta, pieśni napoleońskie czy widowisko historyczne „O roku ów”. Atrakcji przygotowano jednak o wiele więcej i już wiadomo, że będzie się działo!

- R E K L A M A -

Zapis wideo z konferencji prasowej:


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: