reklama
  • Krzysztof Ciebiada Sejm

Radny Serenda oburzony, że kobieta weszła bez kolejki. Urzędnicy: Petentka była w zaawansowanej ciąży

Prawdziwa fala hejtu spłynęła na Wydział Komunikacji i Transportu w Kutnie po wpisie Bartosza Serendy na portalu społecznościowym. Radny oburzył się, że jedna z kobieta została obsłużona przez urzędników bez kolejki. Jak zapewniają urzędnicy, „bohaterka” wpisu była w zaawansowanej ciąży. – Pracownicy wydziału zachowali się wzorowo i należą im się pochwały – komentuje nowy starosta Daniel Kowalik.

- R E K L A M A -

Radny Serenda na facebooku napisał, że w miniony piątek był „świadkiem dwóch cudów, które miały miejsce w kutnowskim Wydziale Komunikacji”. W skrócie – Bartoszowi Serendzie nie spodobało się to, że jedna z kobiet została obsłużona poza kolejką i specjalnie dla niej otworzono dodatkowe okienko. Ponadto, jak napisał radny, był zdziwiony zachowaniem klientów na sali, którzy na jego pytanie dlaczego pozwalają wchodzić innym bez kolejki, jedynie obojętnie wzruszyli ramionami.

zrzut ekranu wpisu na facebook.com

Jak się okazuje, historia „buntownika” – jak sam o sobie mówi radny Serenda – w rzeczywistości miała wyglądać zgoła inaczej. O komentarz w sprawie poprosiliśmy Iwonę Kowalską, dyrektor Wydziału Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym w Kutnie.

- R E K L A M A -

Pani była w zaawansowanej ciąży, a my jesteśmy urzędem prorodzinnym i nie mogliśmy pozwolić, żeby ta kobieta stała w kolejce. Tym bardziej, że kobieta wcześniej złożyła dokumenty i miała umówioną konkretną wizytę. Niestety nie mamy wpływu, na to co nasi interesanci czy inne osoby piszą na portalach społecznościowych – powiedziała Panoramie Iwona Kowalska, dyrektor Wydziału Komunikacji i Transportu.

Sprawą zainteresował się już także nowy starosta Daniel Kowalik.

Po tym wpisie spadła lawina brzydkich i przykrych słów pod adresem pracowników wydziału. Z naszych informacji wynika, że kobieta była w dziewiątym miesiącu ciąży, a na dodatek dwa dni po planowym terminie porodu. Pracownicy wydziału zachowali się wzorowo i należą im się pochwały oraz słowa uznania. Jeżeli będą możliwości finansowe, to planujemy ich nagrodzić w dalszym terminie – komentuje starosta Kowalik.

- R E K L A M A -

Jak zapewnia Tomasz Walczewski, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego, w najbliższym czasie w budynku pojawią się nowe oznaczenia.

– W najbliższym czasie w Wydziale Komunikacji w widocznych miejscach pojawić mają się informacje, że między innymi kobiety w ciąży czy osoby niepełnosprawne będą miały możliwość załatwienia sprawy bez stania w kolejce – dodaje T. Walczewski.

AKTUALIZACJA:

Kontaktowaliśmy się z Bartoszem Serendą telefonicznie i osobiście, jednak czekamy na autoryzację wypowiedzi. Jak powiedział, odniesie się do sprawy, gdy skończy pracę. O sprawie będziemy informować.

Nie przegap: