PanoramaKutna.plNa sygnaleRadny Walczak domagał się pieszych patroli straży miejskiej w parkach. Miasto chce tam wysłać także policjantów

Radny Walczak domagał się pieszych patroli straży miejskiej w parkach. Miasto chce tam wysłać także policjantów

Co z pieszymi patrolami Straży Miejskiej w kutnowskich parkach? Wiceprezydent Kutna, a także komendant SM ustosunkowali się do interpelacji radnego Łukasza Walczaka. W reakcji na działania radnego władze miasta o patrole zwróciły się także do policji.

-

Radny Walczak, który na co dzień jest policjantem kutnowskiej komendy, wielokrotnie w przeszłości zgłaszał różne pomysły dotyczące usprawnienia działania straży miejskiej. Między innymi po jego interwencji zakupiono paralizatory. W czerwcu po raz kolejny złożył interpelację w sprawie pieszych patroli SM w parkach.

Zdaniem radnego bezpieczeństwo mieszkańców powinno być priorytetem. W związku z tym zwrócił się do prezydenta o pilne rozpatrzenie interpelacji i nałożenie na komendanta Straży Miejskiej w Kutnie obowiązku zapewnienia regularnych patroli w parkach.

-

Z treścią pisma można zapoznać się tutaj: „Rodziny boją się przebywać w parkach”. Radny Walczak chce pieszych patroli Straży Miejskiej

Miasto reaguje na działania radnego Walczaka

-

Jak można przeczytać w odpowiedzi na interpelację, od 1 lipca do 31 grudnia 2019 roku strażnicy miejscy przeprowadzili 306 kontroli na terenie parku nad Ochnią oraz parku im. R. Traugutta, natomiast od początku 2020 roku do końca czerwca były 302 takie interwencje.

Kontrole takie polegają na obchodzie pieszym przez strażników miejskich miejsc wskazanych na codziennych odprawach jak i podejmowaniu interwencji zgłaszanych przez mieszkańców i operatorów monitoringu miejskiego. W ramach prowadzonych działań strażnicy miejscy nałożyli 32 mandaty karne oraz skierowali 10 wniosków o ukaranie do sądu m.in. w stosunku do osób spożywających alkohol w ww. miejscach, zakłócających spokój i porządek publiczny czy niezachowujących nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. Jak wynika z powyższego zestawienia patrole Straży Miejskiej były, są i będą kierowane w miejsca, w których może dochodzić do naruszeń prawa – czytamy w odpowiedzi na interpelację radnego Walczaka. Pod pismem podpisali się Ryszard Wilanowski – komendant Straży Miejskiej w Kutnie oraz Jacek Boczkaja – zastępca prezydenta Kutna.

Władze Kutna podkreślają, że „zgodnie z decyzją Wojewody Łódzkiego z dnia 31.03.2020 do 19.06.2020 strażnicy miejscy byli delegowani do wspólnych działań z Komendą Powiatową Policji w Kutnie w zakresie realizacji nakazów, zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa dotyczących zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS–COV–2.”

Ponadto mając na uwadze Pana obawę o bezpieczeństwo mieszkańców na terenie parku nad Ochnią i parku R. Traugutta informuję, że zwróciłem się do Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Kutnie z wnioskiem, aby podlegli mu policjanci pełniący służbę w ramach patroli ponadnormatywnych, na które miasto przeznaczyło kwotę 29.440,00 zł zostali skierowani we wskazane rejony, szczególnie w piątki, soboty i niedziele w godzinach wieczornych – komentuje Jacek Boczkaja.

-

Nie przegap: