reklama

Rolnicy szykują protest w Kutnie, będą utrudnienia w ruchu

Szykuje się duży protest rolników w powiecie kutnowskim. Manifestację zapowiedziano na najbliższy piątek 9 lutego 2024.

- R E K L A M A -

Zbiórka protestujących rolników odbędzie się 9 lutego 2024 o 9:30 na skrzyżowaniu DK92, DK60 i DW702 na Łąkoszynie w Kutnie.

― Od kilku tygodni obserwujemy kolejny spadek cen zbóż, sytuacja rolników staje się dramatyczna. Dlatego zapraszamy wszystkich rolników z naszego powiatu do udziału w strajku. Jednocześnie przepraszamy kierowców za utrudnienia ― mówi Tomasz Walczewski, rolnik i radny Rady Powiatu Kutnowskiego.

- R E K L A M A -

Ponad 100 traktorów i innych pojazdów

Jak czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Kutno, Prezydent Miasta Kutno został zawiadomiony przez Pana Adriana Halt, że w dniu 09 lutego 2024 roku od godziny 1000 do godziny 1300 na terenie powiatu kutnowskiego (Miasto Kutno – Gmina Strzelce – Gmina Krzyżanów) – drogi krajowe nr 60, 60a i 92 planowane jest zgromadzenie publiczne (protest środowisk rolniczych) z udziałem około 100 osób w formie przejazdu kolumny traktorów i innych pojazdów (około 100 sztuk) poprzez zajęcie jednego pasa ruchu i jechanie na całej trasie przejazdu z ograniczoną prędkością około 15km/h.

Zgromadzenie dotyczy „utraty płynności finansowej gospodarstw, niekontrolowany przepływ towarów z Ukrainy”. Organizatorem zgromadzenia jest Pan Adrian Halt – przedstawiciel środowisk rolniczych – mieszkaniec powiatu kutnowskiego.

- R E K L A M A -

Co ciekawe, ostatni duży protest rolników w powiecie kutnowskim odbył się… 9 lutego 2022. Relacjonowaliśmy go w tym miejscu: [ZDJĘCIA/WIDEO] Ruszył protest rolników! Duże utrudnienia na drogach

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: