reklama
reklama

Rolnicy wyjadą na ulice, szykują się duże utrudnienia. W środę protest Agro Unii

W środę 9 lutego w całej Polsce ma odbyć się protest rolników organizowany przez Agro Unię. Manifestację zaplanowano także w powiecie kutnowskim i kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami.

W powiecie kutnowskim, podobnie jak w pozostałych częściach Polski, protest organizowany przez Agro Unię odbędzie się 9 lutego (środa). O godzinie 11.00 uczestnicy protestu mają zebrać się pod kościołem w Strzelcach. Następnie kilkanaście lub kilkadziesiąt maszyn rolniczych ma ruszyć w kierunku Kutna.

- R E K L A M A -

Będą duże utrudnienia w regionie

Gdzie należy spodziewać się największych utrudnień? Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wydała komunikat w sprawie jutrzejszych protestów w całym województwie.

W związku z planowanym na jutro (9 lutego) 2022 r. protestem rolników, mającym formę blokad, bądź ograniczenia ruchu na drogach za pomocą maszyn i ciągników rolniczych, na wielu trasach krajowych województwa łódzkiego należy się spodziewać poważnych ograniczeń w ruchu. Akcja prowadzona ma być w ośmiu miejscach województwa, w tym w powiecie kutnowskim:

- R E K L A M A -

Wyjazd ciągników spod kościoła w Strzelcach o godz. 11.20, przejazd do Kutna i dalej DK92 do ronda, gdzie maszyny będą zawracały. Poruszający się trasą DK92 między Krośniewicami i Kutnem mogą ominąć zablokowany odcinek drogi jadąc DK91 do węzła Emilia, dalej autostradą A2 do węzła Łódź Północ i powrót na DK92 autostradą A1.

Cała akcja ma się zakończyć ok. godz. 17.00, po czym protestujący mają również wracać podanymi trasami, co także będzie się wiązało z utrudnieniami. Nie można również wykluczyć zmian w podanych godzinach i trasach przejazdu protestujących.

- R E K L A M A -

Poza powiatem kutnowskim, rolnicy będą protestować także w innych miejscach w województwie łódzkim:

  • DK12 Wróblew. Wyjazd w kierunku  Sieradza o godz. 9.00, dalej DW482 przez Zduńską Wolę, Łask, przejazd przez Pabianice DK71 i kontynuacja przejazdu DW482 do Ksawerowa Łódzkiego i dalej ulicami Łodzi do centrum.

W tym przypadku podróżującym na odcinku Łódź  – Sieradz, w celu uniknięcia nieplanowanych postojów,  rekomendujemy przejazd drogą ekspresową S8.

  • DK14 Stryków. Wyjazd z parkingu przy zalewie o godz. 10.00 w kierunku Łodzi. Podróżujący w tych godzinach trasą Stryków – Łódź powinni wjechać na węźle Stryków na autostradę A2, dojechać do węzła Łódź Północ, tam skręcić na autostradę A1 i pojechać w kierunku Łodzi. Analogicznie w przeciwnym kierunku.
  • DK70 Sierakowice Prawe. Wyjazd w kierunku Łowicza o godz. 10.00. Maszyny będą zawracały na rodzie węzła Skierniewice (A2/DK70).
  • DK70 Nieborów. Druga grupa jadąca tą trasą będzie się poruszała od strony Łowicza i spotka się z pierwszą grupą na węźle Skierniewice. W związku z tym, że spodziewane jest długotrwałe zablokowanie węzła Skierniewice, jadący w okolice Łowicza i Skierniewic autostradą A2 powinni z niej zjeżdżać na sąsiednich węzłach: Łowicz lub Wiskitki i dalej drogami lokalnymi dotrzeć do celu.
  • DK72 Strzelna gm. Jeżów. Blokada drogi od godz. 9.00. Planowane zakończenie blokady ok. 17.00. Zaleca się omijanie tego odcinka DK72 autostradą A2 (z uwzględnieniem blokady węzła Skierniewice).
  • DK42 Przedbórz. Na obecną chwilę na godz. 9.00 jest planowany wyjazd ciągników na trasę, jednak nie został jeszcze potwierdzony.
  • OSP Czarnocin.  Przejazd drogami lokalnymi i drogą wojewódzką 713 do Łodzi.

„Jako naród musimy stanąć razem”

Przeciwko czemu protestować będą rolnicy z powiatu kutnowskiego i okolic? Jak mówią, powodów nie brakuje:

– Wysokie koszty produkcji, niebotyczne, ceny nawozów, rosnące ceny prądu oraz innych paliw kopalnych( paliwo, gaz, węgiel) oraz inne koszty związane bezpośrednio jak i pośrednio z produkcja żywności, nie napawają optymizmem. My wiemy jedno, drożyzna nadchodzi. Dlatego już dziś, zapowiadamy mobilizacje oraz protest ostrzegawczy, który odbędzie się 9 lutego. Po raz kolejny jako naród musimy stanąć razem, jeden obok drugiego, wspólnie, bo w jedności siła! – komentują działacze AgroUnii.

Kolejny protest rolników w regionie

Po raz ostatni w powiecie kutnowskim do dużych protestów z udziałem rolników doszło w październiku 2020. O ich działaniach pisaliśmy w tym miejscu: Rolnicy protestują w regionie, duże utrudnienia na drogach

O planowanym proteście w powiecie kutnowskim będziemy jeszcze informować.

Protest rolników w powiecie kutnowskim w 2020 roku:


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: