Rządowe miliony na wsparcie żłobków w powiecie kutnowskim. Skorzystają 3 samorządy

Dziś w Kutnie odbyła się konferencja lokalnych działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Briefing dotyczył rządowego dofinansowania programu Maluch+ dla samorządów z powiatu kutnowskiego.

- R E K L A M A -

Z dziennikarzami przed budynkiem szkoły podstawowej nr 9 w Kutnie spotkali się senator Przemysław Błaszczyk oraz miejscy radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości Ewa Rzymkowska, Janusz Kołodziejski, Robert Stępniewski, Bartosz Czechowski, Arkadiusz Olesiński i Krystyna Tomczak.

Senator Błaszczyk przekazał dobre wiadomości, bowiem Miasto Kutno, Gmina Krzyżanów i Gmina Oporów otrzymają spore dofinansowania w ramach programu Maluch+ na tworzenie miejsc i funkcjonowanie żłobków.

- R E K L A M A -

– Dziś spotykamy się w okresie kilku świąt związanych z rodziną, za nami Dzień Matki, przed nami Dzień Dziecka, potem Dzień Ojca. Dlatego też dziś chcieliśmy podzielić się z państwem dobrą informacją, która dotarła kilka dni temu, czyli rozstrzygnięcie programu Maluch+. W powiecie kutnowskim 3 samorządy skorzystają z dofinansowania do stworzenia żłobków i utrzymania w nich dzieci przez 3 lata. Największym beneficjentem jest oczywiście miasto Kutno. Kolejnymi beneficjentami są gmina Oporów i gmina Krzyżanów. Wcześniej już takie żłobki powstały w gminie Bedlno i gminie Kutno. Od 2015 roku, kiedy to Zjednoczona Prawica zaczęła rządzić, to wszystkie te programy doprowadziły do zdecydowanego zwiększenia miejsc w żłobkach. To wszystko składa się do ogólnego wsparcia rodziny, jakie proponuje rząd Prawa i Sprawiedliwości – mówił senator Przemysław Błaszczyk.

Miasto Kutno otrzymało ponad 2,3 mln złotych na tworzenie miejsc i ponad 480 tysięcy złotych na funkcjonowanie żłobków. Do gminy Krzyżanów trafi ponad 650 tys. złotych na tworzenie miejsc i ponad 480 tys. złotych na funkcjonowanie żłobków. Tyle samo pieniędzy trafi także do gminy Oporów.

- R E K L A M A -

– Ja ze swojej strony chciałam podziękować senatorowi w imieniu samorządowców, za to, że te duże środki spływają do Kutna. Jeśli chodzi o politykę prorodzinną, to my bardzo ją wspieramy i oczekujemy na więcej. Jednocześnie dziękujemy urzędnikom, którzy pracowali nad wnioskami, projektami, opracowaniami, którzy przyczynili się do tego, że te środki wpłynęły. Miejsc w żłobkach oby było jak najwięcej, bo potrzeby są duże. Ja sama jestem mamą i nie ukrywam, że z zainteresowaniem śledzę w Kutnie informacje związane ze żłobkami i przedszkolami – mówiła z kolei Ewa Rzymkowska.
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: