reklama
reklama
reklama
reklama

Samorządowcy z całej Polski przyjechali do Kutna

Przez ostatnie dwa dni z wizytą w Kutnie przebywali samorządowcy w ramach Grupy Wymiany Doświadczeń Związku Miast Polskich. Gościliśmy przedstawicieli takich miast jak Bydgoszcz, Jarocin, Kozienice, Płońsk, Żyrardów. Spotkanie dotyczyło monitorowania i metodologii badania usług wodno-kanalizacyjnych.

Zasadniczym tematem spotkania Grupy Wymiany Doświadczeń w Kutnie było wypracowanie zestawu wskaźników dla monitorowania w obszarze usług wodno – kanalizacyjnych, zbadanie dostępności danych i określenie źródeł tych, które nie są zbierane lub nie są udostępniane.

- R E K L A M A -

W drugim dniu wizyty samorządowcy zapoznali się z funkcjonowaniem Stacji Uzdatniania Wody na ul. Granicznej oraz Grupowej Oczyszczalni Ścieków w Kutnie. W trakcie wizyty Zastępca Prezydenta Jacek Boczkaja przybliżył gościom profile firm działających w dzielnicy przemysłowej Sklęczki oraz w Podstrefie Kutno Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Współpracując w Grupach Wymiany Doświadczeń poświęconych poszczególnym usługom, samorządy dzielą się swoimi dobrymi doświadczeniami dotyczącymi organizacji świadczenia tych usług oraz ich monitorowania.

- R E K L A M A -

Związek Miast Polskich, przy wsparciu miast członkowskich, realizuje projekt pt. System monitorowania usług publicznych. Głównym celem projektu jest umożliwienie samorządom monitorowania kluczowych dla przedsiębiorców i mieszkańców usług publicznych pod kątem ich ilości, jakości, dostępności i efektywności kosztowej.

System ma obejmować następujące obszary: zarządzanie nieruchomościami (komunalny zasób mieszkaniowy, lokale użytkowe i nieruchomości gruntowe), drogownictwo i transport, ochronę środowiska (m.in. usługi wodno-kanalizacyjne oraz odbiór i gospodarkę odpadami), podatki i opłaty lokalne, inwestycje i budownictwo, geodezję i kartografię.

- R E K L A M A -
fot. UM Kutno

źródło: UM Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: