Wiadomości KutnoKutnoSamorządowcy z całej Polski przyjechali do Kutna

Samorządowcy z całej Polski przyjechali do Kutna

Przez ostatnie dwa dni z wizytą w Kutnie przebywali samorządowcy w ramach Grupy Wymiany Doświadczeń Związku Miast Polskich. Gościliśmy przedstawicieli takich miast jak Bydgoszcz, Jarocin, Kozienice, Płońsk, Żyrardów. Spotkanie dotyczyło monitorowania i metodologii badania usług wodno-kanalizacyjnych.

Zasadniczym tematem spotkania Grupy Wymiany Doświadczeń w Kutnie było wypracowanie zestawu wskaźników dla monitorowania w obszarze usług wodno – kanalizacyjnych, zbadanie dostępności danych i określenie źródeł tych, które nie są zbierane lub nie są udostępniane.

- Reklama -

W drugim dniu wizyty samorządowcy zapoznali się z funkcjonowaniem Stacji Uzdatniania Wody na ul. Granicznej oraz Grupowej Oczyszczalni Ścieków w Kutnie. W trakcie wizyty Zastępca Prezydenta Jacek Boczkaja przybliżył gościom profile firm działających w dzielnicy przemysłowej Sklęczki oraz w Podstrefie Kutno Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

- Reklama -

Współpracując w Grupach Wymiany Doświadczeń poświęconych poszczególnym usługom, samorządy dzielą się swoimi dobrymi doświadczeniami dotyczącymi organizacji świadczenia tych usług oraz ich monitorowania.

Związek Miast Polskich, przy wsparciu miast członkowskich, realizuje projekt pt. System monitorowania usług publicznych. Głównym celem projektu jest umożliwienie samorządom monitorowania kluczowych dla przedsiębiorców i mieszkańców usług publicznych pod kątem ich ilości, jakości, dostępności i efektywności kosztowej.

- Reklama -

System ma obejmować następujące obszary: zarządzanie nieruchomościami (komunalny zasób mieszkaniowy, lokale użytkowe i nieruchomości gruntowe), drogownictwo i transport, ochronę środowiska (m.in. usługi wodno-kanalizacyjne oraz odbiór i gospodarkę odpadami), podatki i opłaty lokalne, inwestycje i budownictwo, geodezję i kartografię.

fot. UM Kutno

źródło: UM Kutno

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: