Śmierć 30-latka w Piątku. Funkcjonariusze zawieszeni. Policja wydała komunikat

Policjanci, którzy zostali zatrzymani przez prokuraturę w związku ze śmiercią 30-latka w Piątku zostali zawieszeni w czynnościach służbowych. Wszczęto też procedurę zmierzającą do wydalenia ich ze służby.

O sprawie śmierci 30-latka z Piątku jako pierwsze informowało wczoraj Radio Łódź. Dziś informacje w tej sprawie przekazała Prokuratura Okręgowa w Łodzi. Więcej pisaliśmy w tym miejscu: Nie żyje 30-latek, zatrzymano policjantów. Prokuratura: „Dziś decyzje, co do zarzutów”

- R E K L A M A -

Jak poinformował Panoramę st. asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP Łęczyca, 2 kwietnia 2021 roku około godziny 23.00 policja została wezwana na interwencję domową w gminie Piątek. Kobieta prosiła o pomoc w związku z awanturą wszczętą przez jej znajdującego się pod wpływem alkoholu 30-letniego syna.

Rodzina była już wcześniej objęta procedurą niebieskiej karty. W ciągu ostatnich dwóch lat było tam kilkanaście interwencji. Przebieg tej konkretnej przeprowadzonej przez dwoje funkcjonariuszy z KP w Piątku jest w tej chwili szczegółowo wyjaśniany. Łęczycka policja ustalając w początkowej fazie przyczyny zgonu 30-latka, którego ciało ujawniono następnego dnia kilka km od domu, powiadomiła prokuraturę o okolicznościach jakie ujawniła. Nikt wcześniej (w tym rodzina) nie składał żadnego zawiadomienia w sprawie działań funkcjonariuszy” – wyjaśnia M. Kowalski.

- R E K L A M A -

Komendant Powiatowy w Łęczycy w związku z toczącym się postępowaniem wobec 33-letniego funkcjonariusza z 13-letnim stażem służby i 34-letniej policjantki z 9-letnim stażem służby (funkcjonariusze Posterunku Policji w Piątku), podjął decyzję o zawieszeniu ich w czynnościach służbowych.

Wszczęte zostały także postępowania dyscyplinarne i administracyjne zmierzające do wydalenia ze służby. Wiele uzależnione będzie od zarzutów i dalszych wyników prowadzonego śledztwa. Współpracujemy z prokuraturą chcąc wyjaśnić wszelkie okoliczności” – dodaje Kowalski.

- R E K L A M A -

Jeszcze dziś, Prokuratura Okręgowa w Łodzi ma wydać komunikat w sprawie ewentualnych zarzutów w związku ze śmiercią 30-latka.

Jak informuje Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi, przeprowadzona sekcja wykazała, że prawdopodobną przyczyną śmierci 30–latka były rozległe obrażenia wewnętrzne, które mogły zostać spowodowane działaniem innych osób.

„Aktualnie trwają szczegółowe ustalenia mające na celu odtworzenie okoliczności w jakich doszło do powstania obrażeń, które doprowadziły do śmierci 30–latka. Weryfikujemy także, czy zatrzymane osoby mają zawiązek ze zdarzeniem. Dzisiaj jeszcze podjęte zostaną decyzje, co do ewentualnych zarzutów” – komentuje Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: