reklama

Starosta Kowalik odpowiada na słowa Gieruli. Chodzi o ostatnią konferencję PO

Starosta kutnowski Daniel Kowalik odpowiada powiatowemu radnemu Arturowi Gieruli. Chodzi o słowa, jakie padły podczas ostatniej konferencji prasowej członków kutnowskiej Platformy Obywatelskiej.

- R E K L A M A -

W piątek 22 grudnia 2023 roku odbyła się konferencja prasowa (relacja ze spotkania z dziennikarzami TUTAJ) z udziałem Andrzeja Michałkiewicza, Wojciecha Ziółkowskiego i Artura Gieruli. Ten ostatni skierował kilka słów do starosty kutnowskiego.

Starostę wzywam do podniesienia dodatku za wychowawstwo dla nauczycieli, bo chyba od trzech lat obiecuje, że się nad tym pochyli. Być może ma jakieś problemy z kręgosłupem, współczuję. Natomiast to jest ten czas, kiedy może pan zrobić coś dobrego dla ludzi ― mówił podczas przedświątecznej konferencji prasowej Artur Gierula, powiatowy radny i szef kutnowskiej Platformy Obywatelskiej.

- R E K L A M A -

O komentarz dotyczący dodatku za wychowawstwo i słów Artura Gieruli zwróciliśmy się do starosty kutnowskiego Daniela Kowalika.

Dodatki za wychowawstwo zostaną podniesione natychmiast kiedy, rząd pod kierownictwem Platformy Obywatelskiej zwiększy kwotę subwencji oświatowej z przeznaczeniem na ten cel. Proponuję, żeby radny Gierula ruszał już w te pędy i lobbował za środkami dla powiatu kutnowskiego. Jest szansa jeszcze wykazać się w tej kadencji. Do roboty Panowie, do roboty! ― odpowiada Daniel Kowalik.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: