reklama

Sukces Łukasza Wójcika na Słowacji!

Szybownik Łukasz Wójcik zwyciężył w pierwszych zawodach sezonu 2018 w Europie. Kutnianin zdobył puchar za zwycięstwo w klasie Otwartej Międzynarodowych Zawodów Szybowcowych „Pribina Cup 2018”, które w dniach od 29 marca do 7 kwietnia rozgrywały się w słowackiej Nitrze.

Na starcie w czterech klasach stanęło w sumie 91 zawodników, w tym 18 w klasie Otwartej. Łukasz pierwszy raz w karierze zwyciężył w tych zawodach. W 2009 i 2010 roku zajmował dwukrotnie drugie miejsca, a w 2009 roku także tutaj zdobył swój pierwszy międzynarodowy tytuł – srebrny medal w Mistrzostwach Europy w klasie 15-metrowej.

- R E K L A M A -

Bardzo cieszę się z tak dobrego rozpoczęcia sezonu, tym bardziej, że były to bardzo trudne zawody, w których sztuką było ukończyć konkurencję. Lubię latać na Słowacji a w szczególności w Nitrze, która zawsze jest dla mnie gościnna. Dziękuję moim partnerom: Polfarmex S.A., Miasto Kutno, Klinika Kolasiński, Curcuma-Agencja Reklamowa i WW Reklama – komentuje Łukasz Wójcik.

Łukasz tymi zawodami rozpoczął przygotowania do Mistrzostw Świata w klasie 18-metrowej, które będą najważniejszym celem tego sezonu. Jego partnerem w tej klasie jest Piotr Jarysz, który w Nitrze zajął 2 miejsce. Kolejnymi zawodami, w których kutnianin bierze udział to kwalifikacje do finału Światowego Grand Prix Szybowcowego, które odbędą się w Kielcach.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: