Świetne wieści dla kierowców. Dziś wreszcie przejedziemy pod wiaduktem na Józefowie [ZDJĘCIA]

Dziś po wielu miesiącach drogowego armagedonu w Kutnie wreszcie będzie można przejechać pod wiaduktem kolejowym na Józefowie. To jednak tymczasowe rozwiązanie, bowiem cała inwestycja nie została jeszcze skończona.

Na Józefowie trwają ostatnie prace związane z oznakowaniem pionowym i poziomym. Przejazd pod wiaduktem ma być możliwy dziś około godziny 17.

- R E K L A M A -

– Wznowienie ruchu kołowego pod wiaduktem zaplanowane jest na 15 kwietnia. Kierowcy będą mogli korzystać z tymczasowego przejazdu wykonanego z płyt drogowych z zachowaniem skrajni pionowej pod obiektem 2,5m i poszerzeniem jezdni umożliwiającym jazdę dwukierunkową. Chcemy wprowadzić to rozwiązanie, tak by mieszkańcy Kutna mogli skorzystać z otwartego przejazdu jeszcze przed zbliżającymi się Świętami. Będzie to również duże udogodnienie w dostępie do strefy ekonomicznej – mówi Panoramie Łukasz Mielnik, biuro prasowe Strabag Sp. z o.o.

Tymczasowe rozwiązanie, to nie koniec inwestycji

Dostępny od dziś bedzie przejazd dwukierunkowy, bez sygnalizacji świetlnej, z wyznaczonym miejscem dla pieszych. Wprowadzone rozwiązanie jest przejściowe do czasu wyłonienia wykonawcy niezbędnych prac drogowych w zakresie zwiększenia skrajni pionowej, umożliwiającej przejazd samochodów dostawczych.

- R E K L A M A -

– Miasto jest w stałym kontakcie z inwestorem PKP PLK S.A., aby w końcu doprowadzić do przebudowy odcinka drogi zgodnie z naszymi potrzebami. Obecnie trwa ustalanie zapisów porozumienia z PKP PLK S.A. w sprawie zasad współpracy przy realizacji infrastruktury drogowej pod wiaduktem kolejowym. Po uzgodnieniu treści tego porozumienia będziemy mogli przedstawić przybliżone ramy czasowe wykonania inwestycji. Mamy świadomość, że mieszkańcy odczuwają zniecierpliwienie przeciągającymi się terminami zakończenia tego zadania. Natomiast jest to inwestycja w obrębie obiektów kolejowych i bez uzgodnień oraz współpracy z PKP ta inwestycja nie mogłaby być realizowana – komentowała niedawno Joanna Brylska, kierownik Biura Prasowego UM Kutno.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: